Keresés

50000 HUF-ból milyen DVD lejátszót érdemes venni, ami tudja a DTS hangzást és a divx, xvid cd-ket is lejátssza?

2024. február 13., kedd 9:03
Stanley Ipkiss írta:
Ahogy a lemezgyűjtögetés egyre inkább "niché" hobbivá avanzsált, úgy kúszott fel a hozzá való dolgok ára. Szvsz az emberi ár fogalma már régen megszünt, ilyen dolgokban legalábbis.

A HDR10+ HDR fronton gyakorlatilag kifulladt, hasonlóan az audiokodekek háborújában a DTS:X is, amire szinte már semmi nincs újabban kiadva. Dolby Vision illetve Atmos most már szinte minden (hasonlóképpen streamingen is). Így lejátszókban is a belépőszint lett a BDP-450, mert a Dolby Vision támogatást az alatt egyik modell sem tudja.

Szóval vagy a lasi által írt 450-es vagy pedig egy csúcskatagóriás modell (820) között lehet választani és egyik sem olcsó.

Nekem ebben még viszonylag "szerencsém" volt, tavaly egy Amazonos BF leárazáson 170 euróért szereztem be egy 450-est. Most az is 95-100 e Ft legalább itthon.

Amúgy nem rossz kis lejátszó, ha eltekintek a felirat pozícionálás hiányáról és a HDR optimalizáló is kimaradt, ami az alatta lévő modellekből néhányban még benne van.

Különös, hogy ezt írod, mert ma nézegettem a 820-as lejátszót és szánomra furcsa mód annyira felment az ára, hogy el se akartam hinni és nem teljesen értem az okát. Persze azt értemy hogy 4 évnyi inflációs hatás, meg minden, de van más ok is, ami miatt ezeknek a lejátszóknak felment az ára?

Én 2019-b3n 129.990-ért vettem a 820-as Panasonicot, most meg 190, meg 220 az ára. Ekkora infláció azért nem volt szerintem...

A lemez árak is felmentek. Különösen a limitált kiadványok esetében. Az okát nem értem én sem, de ha nézzük tulajdonképpen minden sokkal drágább lett az elmúlt pár évben, nem csak ezek a dolgok.

Valószínűleg megnőttek a gyártási/előállítási költségek, energiaárak stb.. plusz az infláció, ami nemzetközi viszonylatban ugyanúgy jelen van. Gondolom a hazai kereskedelmi haszonkulcs sem lehet kicsi, jópár kézen átvándorol valami mielőtt a polcra kerül, a 27 százalékos áfa kulcs meg csak hab a tortán.

Biztosan úgy van, ahogy mondod, illetve még arra gondolok, hogy a streaming miatt nincs már piaca ennek a 4K/BD eredeti lemezeknek és nincs is olyan új technológia, amit érdemes lenne új készülékekben megoldani, tehát az a kínálat van, ami 4 éve, azokat gyártják újra.
Én még a szemüveg nélküli 3D-s technológiában hiszek, nem tudom lesz-e ilyen a jövőben...


A 4K lemezek piaca pont most van felfutóban, a BD és a DVD piac zsugorodik évek óta. A technológia kiforrott, szóval új lejátszók nem készülnek, igazából minek?

A 4K lemezeladási mutatók jelenleg a BD kiadás legjobb éveiben vannak. Nem véletlen pörgetik egyre jobban a régi katalóguscímeket és a gyűjtői kiadásokat. Szóval nem kell attól tartani hogy ez ki fog fulladni még a streaming ellenére sem.

Idén is annyi klasszikus ki fog jönni hogy nem győzöm majd venni őket. :)
0
2024. február 13., kedd 8:49
Argento írta:
Ahogy a lemezgyűjtögetés egyre inkább "niché" hobbivá avanzsált, úgy kúszott fel a hozzá való dolgok ára. Szvsz az emberi ár fogalma már régen megszünt, ilyen dolgokban legalábbis.

A HDR10+ HDR fronton gyakorlatilag kifulladt, hasonlóan az audiokodekek háborújában a DTS:X is, amire szinte már semmi nincs újabban kiadva. Dolby Vision illetve Atmos most már szinte minden (hasonlóképpen streamingen is). Így lejátszókban is a belépőszint lett a BDP-450, mert a Dolby Vision támogatást az alatt egyik modell sem tudja.

Szóval vagy a lasi által írt 450-es vagy pedig egy csúcskatagóriás modell (820) között lehet választani és egyik sem olcsó.

Nekem ebben még viszonylag "szerencsém" volt, tavaly egy Amazonos BF leárazáson 170 euróért szereztem be egy 450-est. Most az is 95-100 e Ft legalább itthon.

Amúgy nem rossz kis lejátszó, ha eltekintek a felirat pozícionálás hiányáról és a HDR optimalizáló is kimaradt, ami az alatta lévő modellekből néhányban még benne van.

Különös, hogy ezt írod, mert ma nézegettem a 820-as lejátszót és szánomra furcsa mód annyira felment az ára, hogy el se akartam hinni és nem teljesen értem az okát. Persze azt értemy hogy 4 évnyi inflációs hatás, meg minden, de van más ok is, ami miatt ezeknek a lejátszóknak felment az ára?

Én 2019-b3n 129.990-ért vettem a 820-as Panasonicot, most meg 190, meg 220 az ára. Ekkora infláció azért nem volt szerintem...

A lemez árak is felmentek. Különösen a limitált kiadványok esetében. Az okát nem értem én sem, de ha nézzük tulajdonképpen minden sokkal drágább lett az elmúlt pár évben, nem csak ezek a dolgok.

Valószínűleg megnőttek a gyártási/előállítási költségek, energiaárak stb.. plusz az infláció, ami nemzetközi viszonylatban ugyanúgy jelen van. Gondolom a hazai kereskedelmi haszonkulcs sem lehet kicsi, jópár kézen átvándorol valami mielőtt a polcra kerül, a 27 százalékos áfa kulcs meg csak hab a tortán.


Biztosan úgy van, ahogy mondod, illetve még arra gondolok, hogy a streaming miatt nincs már piaca ennek a 4K/BD eredeti lemezeknek és nincs is olyan új technológia, amit érdemes lenne új készülékekben megoldani, tehát az a kínálat van, ami 4 éve, azokat gyártják újra.
Én még a szemüveg nélküli 3D-s technológiában hiszek, nem tudom lesz-e ilyen a jövőben...
- Elnézést uram, meg tudná mondani hány óra?
- Már hogy ne tudnám megmondani dagikám?! Épp itt az ideje, hogy jól megcibáljam az orrodat és a fejedre húzzam az alsógatyádat.
0
2024. február 13., kedd 8:48
purple rain írta:
Megvettem végül a készüléket, igazából kaptam egy MM utalványt, ahhoz raktam egy kicsit.... Én 100e+t már nem tudok erre a hobbira szánni, nem érzem azt hogy egy 3x olyan drága gép nekem 3x annyit nyújtana... Mindenesetre remélem pár évig el vagyok vele, van vagy 2 lemezem ami 4k egyelőre :D De ami késik nem múlik! Mindenesetre köszi, hogy írtatok.

ui.: valóban aberrált árak kezdenek lenni az én sztereo erősítőm is 2x annyi mint 3-4 évvel ezelőtt... Ahelyett, hogy menne le az ára mert jön az újabb modell... Teljes közgazdasági zsákutca ami most van :D


Igen, én is ezt látom, de gondolom ez az egész 4K/BD piac megrekedt, ahogy Argento is írta és mivel nem jön semmilyen új technológia, sőt, az egész kezd behalni az online filmek és streaming miatt, így nem jönnek új lejátszók, gyakorlatilag az van, ami 4-5 éve volt kínálat és így érthetően felmegy az ára a lejátszóknak. Más nagyon nem lehet a pakliban.
Akkor nincs is nagyon mit upgradelni a lejátszókon, mert gyakorlatilag, aki ma vesz egy 100e körüli lejátszót, az szerintem mindent is le tud játszani és nem is kell mást venni.
A 820-ast én csak azért vettem, mert 3D lejátszásra is alkalmas és én meg retardált módon még mindig élvezem a 3D-s tévémen a filmeket, tudom, hogy ennek a technológiának már kábé akkor vége volt, mikor még el sem keződött igazán.
- Elnézést uram, meg tudná mondani hány óra?
- Már hogy ne tudnám megmondani dagikám?! Épp itt az ideje, hogy jól megcibáljam az orrodat és a fejedre húzzam az alsógatyádat.
0
2024. február 13., kedd 6:39
Stanley Ipkiss írta:
Ahogy a lemezgyűjtögetés egyre inkább "niché" hobbivá avanzsált, úgy kúszott fel a hozzá való dolgok ára. Szvsz az emberi ár fogalma már régen megszünt, ilyen dolgokban legalábbis.

A HDR10+ HDR fronton gyakorlatilag kifulladt, hasonlóan az audiokodekek háborújában a DTS:X is, amire szinte már semmi nincs újabban kiadva. Dolby Vision illetve Atmos most már szinte minden (hasonlóképpen streamingen is). Így lejátszókban is a belépőszint lett a BDP-450, mert a Dolby Vision támogatást az alatt egyik modell sem tudja.

Szóval vagy a lasi által írt 450-es vagy pedig egy csúcskatagóriás modell (820) között lehet választani és egyik sem olcsó.

Nekem ebben még viszonylag "szerencsém" volt, tavaly egy Amazonos BF leárazáson 170 euróért szereztem be egy 450-est. Most az is 95-100 e Ft legalább itthon.

Amúgy nem rossz kis lejátszó, ha eltekintek a felirat pozícionálás hiányáról és a HDR optimalizáló is kimaradt, ami az alatta lévő modellekből néhányban még benne van.

Különös, hogy ezt írod, mert ma nézegettem a 820-as lejátszót és szánomra furcsa mód annyira felment az ára, hogy el se akartam hinni és nem teljesen értem az okát. Persze azt értemy hogy 4 évnyi inflációs hatás, meg minden, de van más ok is, ami miatt ezeknek a lejátszóknak felment az ára?

Én 2019-b3n 129.990-ért vettem a 820-as Panasonicot, most meg 190, meg 220 az ára. Ekkora infláció azért nem volt szerintem...


A lemez árak is felmentek. Különösen a limitált kiadványok esetében. Az okát nem értem én sem, de ha nézzük tulajdonképpen minden sokkal drágább lett az elmúlt pár évben, nem csak ezek a dolgok.

Valószínűleg megnőttek a gyártási/előállítási költségek, energiaárak stb.. plusz az infláció, ami nemzetközi viszonylatban ugyanúgy jelen van. Gondolom a hazai kereskedelmi haszonkulcs sem lehet kicsi, jópár kézen átvándorol valami mielőtt a polcra kerül, a 27 százalékos áfa kulcs meg csak hab a tortán.
0
2024. február 12., hétfő 21:48
Megvettem végül a készüléket, igazából kaptam egy MM utalványt, ahhoz raktam egy kicsit.... Én 100e+t már nem tudok erre a hobbira szánni, nem érzem azt hogy egy 3x olyan drága gép nekem 3x annyit nyújtana... Mindenesetre remélem pár évig el vagyok vele, van vagy 2 lemezem ami 4k egyelőre :D De ami késik nem múlik! Mindenesetre köszi, hogy írtatok.

ui.: valóban aberrált árak kezdenek lenni az én sztereo erősítőm is 2x annyi mint 3-4 évvel ezelőtt... Ahelyett, hogy menne le az ára mert jön az újabb modell... Teljes közgazdasági zsákutca ami most van :D
0
2024. február 12., hétfő 21:28
Argento írta:
Ahogy a lemezgyűjtögetés egyre inkább "niché" hobbivá avanzsált, úgy kúszott fel a hozzá való dolgok ára. Szvsz az emberi ár fogalma már régen megszünt, ilyen dolgokban legalábbis.

A HDR10+ HDR fronton gyakorlatilag kifulladt, hasonlóan az audiokodekek háborújában a DTS:X is, amire szinte már semmi nincs újabban kiadva. Dolby Vision illetve Atmos most már szinte minden (hasonlóképpen streamingen is). Így lejátszókban is a belépőszint lett a BDP-450, mert a Dolby Vision támogatást az alatt egyik modell sem tudja.

Szóval vagy a lasi által írt 450-es vagy pedig egy csúcskatagóriás modell (820) között lehet választani és egyik sem olcsó.

Nekem ebben még viszonylag "szerencsém" volt, tavaly egy Amazonos BF leárazáson 170 euróért szereztem be egy 450-est. Most az is 95-100 e Ft legalább itthon.

Amúgy nem rossz kis lejátszó, ha eltekintek a felirat pozícionálás hiányáról és a HDR optimalizáló is kimaradt, ami az alatta lévő modellekből néhányban még benne van.


Különös, hogy ezt írod, mert ma nézegettem a 820-as lejátszót és szánomra furcsa mód annyira felment az ára, hogy el se akartam hinni és nem teljesen értem az okát. Persze azt értemy hogy 4 évnyi inflációs hatás, meg minden, de van más ok is, ami miatt ezeknek a lejátszóknak felment az ára?

Én 2019-b3n 129.990-ért vettem a 820-as Panasonicot, most meg 190, meg 220 az ára. Ekkora infláció azért nem volt szerintem...
- Elnézést uram, meg tudná mondani hány óra?
- Már hogy ne tudnám megmondani dagikám?! Épp itt az ideje, hogy jól megcibáljam az orrodat és a fejedre húzzam az alsógatyádat.
0
2024. február 12., hétfő 18:47
Ahogy a lemezgyűjtögetés egyre inkább "niché" hobbivá avanzsált, úgy kúszott fel a hozzá való dolgok ára. Szvsz az emberi ár fogalma már régen megszünt, ilyen dolgokban legalábbis.

A HDR10+ HDR fronton gyakorlatilag kifulladt, hasonlóan az audiokodekek háborújában a DTS:X is, amire szinte már semmi nincs újabban kiadva. Dolby Vision illetve Atmos most már szinte minden (hasonlóképpen streamingen is). Így lejátszókban is a belépőszint lett a BDP-450, mert a Dolby Vision támogatást az alatt egyik modell sem tudja.

Szóval vagy a lasi által írt 450-es vagy pedig egy csúcskatagóriás modell (820) között lehet választani és egyik sem olcsó.

Nekem ebben még viszonylag "szerencsém" volt, tavaly egy Amazonos BF leárazáson 170 euróért szereztem be egy 450-est. Most az is 95-100 e Ft legalább itthon.

Amúgy nem rossz kis lejátszó, ha eltekintek a felirat pozícionálás hiányáról és a HDR optimalizáló is kimaradt, ami az alatta lévő modellekből néhányban még benne van.
0
2024. február 12., hétfő 11:35
purple rain írta:
Sziasztok újra :) A PANASONIC DP-UB 150 EG-K lejátszóról tud valaki bármit is mondani pro/kontra? :)


Tudom ajánlani jó szívvel az alábbi lejátszót, nekem 5 éve van meg, tökéletes szerintem mindenre:

Panasonic DP-UB820EGK Blu-ray
- Elnézést uram, meg tudná mondani hány óra?
- Már hogy ne tudnám megmondani dagikám?! Épp itt az ideje, hogy jól megcibáljam az orrodat és a fejedre húzzam az alsógatyádat.
0
2024. február 11., vasárnap 11:14
purple rain írta:
Sziasztok újra :) A PANASONIC DP-UB 150 EG-K lejátszóról tud valaki bármit is mondani pro/kontra? :)


Emberi áron van, de nincs benne dolby vision támogatás csak hdr10+. Nem tudom mik az anyagi lehetőségeid vagy az ingerküszöböd, amit még hajlandó vagy lejátszóra költeni, de az UB450-ben már van dolby vision is. Igaz ez már 100 ezer körül lenne. Én UB820-ra ruháztam be, ami 170-180 ezer körül mozog, de nem bántam meg.
0
2024. február 6., kedd 10:43
Sziasztok újra :) A PANASONIC DP-UB 150 EG-K lejátszóról tud valaki bármit is mondani pro/kontra? :)
0
2023. december 31., vasárnap 17:53
Mozigépész írta:
Sziasztok,

Tud valaki emberi áron jó 4k lejátszót, aminek van a hátulján RCA kimenet? Sztereo erősítőre kötném...

Emberi áron nincs, szinte mindegyik lejátszón már csak a 2db hdmi kimenet van. Néhány típuson van még Coax kimenet.
Coax bemenet nincs az erősítőn?

Köszi a tippet, nincs rajta úgyhogy akkor marad a BD vonal...

Sajnos a gyártók lespórolnak már mindent. Panasonic UB-820-on van, de az meg 170 ezer....
Blu-ray lejátszókon is nehéz lesz találni, esetleg használtba vagy valami régebbi típus.


A BD lejátszó az megvan az van itthon csak gondoltam kicsit fejlesztek, se így akkor dobós a projekt 😀
0
2023. december 28., csütörtök 8:50
purple rain írta:
Sziasztok,

Tud valaki emberi áron jó 4k lejátszót, aminek van a hátulján RCA kimenet? Sztereo erősítőre kötném...

Emberi áron nincs, szinte mindegyik lejátszón már csak a 2db hdmi kimenet van. Néhány típuson van még Coax kimenet.
Coax bemenet nincs az erősítőn?

Köszi a tippet, nincs rajta úgyhogy akkor marad a BD vonal...


Sajnos a gyártók lespórolnak már mindent. Panasonic UB-820-on van, de az meg 170 ezer....
Blu-ray lejátszókon is nehéz lesz találni, esetleg használtba vagy valami régebbi típus.
0
2023. december 27., szerda 19:37
Mozigépész írta:
Sziasztok,

Tud valaki emberi áron jó 4k lejátszót, aminek van a hátulján RCA kimenet? Sztereo erősítőre kötném...

Emberi áron nincs, szinte mindegyik lejátszón már csak a 2db hdmi kimenet van. Néhány típuson van még Coax kimenet.
Coax bemenet nincs az erősítőn?


Köszi a tippet, nincs rajta úgyhogy akkor marad a BD vonal...
0
2023. december 27., szerda 9:09
purple rain írta:
Sziasztok,

Tud valaki emberi áron jó 4k lejátszót, aminek van a hátulján RCA kimenet? Sztereo erősítőre kötném...


Emberi áron nincs, szinte mindegyik lejátszón már csak a 2db hdmi kimenet van. Néhány típuson van még Coax kimenet.
Coax bemenet nincs az erősítőn?
0
2023. december 26., kedd 15:42
Sziasztok,

Tud valaki emberi áron jó 4k lejátszót, aminek van a hátulján RCA kimenet? Sztereo erősítőre kötném...
0
2021. október 11., hétfő 20:08
sátántangó13 írta:
Sziasztok!
Van a piacon olyan lejátszó ami tudja a dvd-t; bd-t; 3d bd-t; uhd-t lejátszani? És ha igen, esetleg LG? Köszi.


Minden attól függ, hogy mennyit szeretnél költeni a célra!? Illetve, hogy beéred-e olyan lejátszóval, ami csak felskálázza a 4K tartalmakat, vagy olyat szeretnél, ami valódi, teljes értékű 4K lejátszást biztosít.

A "SONY UBP-X700" például jó kezdet; kadenciahelyes, remek lemezjátszó, és lejátszik kb. mindent hálózatról is.

Ha esetleg "DVD-Audio"  lemez és/vagy "Hi-Res Audio" támogatást is szeretnél, akkor a "nagytestvére", az "UBP-X800M2" a jó választás. Ám az már több tízezer forinttal drágább.
0
2021. szeptember 23., csütörtök 11:28
sátántangó13 írta:
Sziasztok!
Van a piacon olyan lejátszó ami tudja a dvd-t; bd-t; 3d bd-t; uhd-t lejátszani? És ha igen, esetleg LG? Köszi.


Nézd meg az Árukeresőn! Mindenféle feltétel alapján lehet szűrni.
0
2021. szeptember 22., szerda 22:51
Sziasztok!
Van a piacon olyan lejátszó ami tudja a dvd-t; bd-t; 3d bd-t; uhd-t lejátszani? És ha igen, esetleg LG? Köszi.
0
2008. június 23., hétfő 13:42
Nem a Denon 2930, 3930-ra gondolsz? A 2910 és a 3930 már régebbi modellek.

A Yamaha kb. a 2910-zel lehet egy szinten. De a 2930/3930-nál jobb lejátszót nehéz találni. Én már vagy egy éve szemezgetek a 2930-cal, de az istennek nem akar lejjebb menni az ára. Nem véletlenül.

Érdekes egyébként, hogy a jó DVD lejátszók még sokáig fogják tartani az árukat/értéküket, míg a BD lejátszóknál, ahol nem kell nagy bűvészkedés a jó kép- és hangminőséghez, ott hamar el fognak terjedni a fillérekből összerakható, natív 720p/1080i/1080p kimenettel rendelkező olcsó "futóművek". Persze DVD lejátszásra nem lesznek túl jók, de a mostaniak sem azok.
0
2008. június 21., szombat 13:41
A Yamaha DVD-S2700 lejátszó milyen szintet képvisel, mondjuk egy Denon 2910 vagy 3910 lejátszóhoz hasonlítva?
Sajnos mostanában nem nagyon fogok tudni olcsóbb, de elfogadható minőségű BD lejátszót venni, ezért szeretnék valamilyen normálisabb DVD lejátszót a köv. 1.5, 2 évre.

http://www.yamaha-online.de/index.php?lang=e&country=HU&idcat1=1&idcat2=4


Tudom, hogy ez nem az 50e ft-os kategória, de csak ezért nem akartam új topicot nyitni.
0
2008. január 5., szombat 20:18
Dömdödöm!
végül is nálad minden jó,akkor miért akarsz másik lejátszó venni?
0
2008. január 5., szombat 20:17
Derceto!
valóban,a TV-m régi (már két éves) a Sony Bravia első V szériás modellje/a Bravia előtti korszakban a Sony LCD-ken nem volt HDMI,max.82cm-es verzió volt kapható,és két milló felett volt ha jól emlékszem,a Bravia széria volt az első "megfizethető" árú Sony LCD TV /AMÚGY ENGEM AZ 1080i remgése nem zavar mert úgyis 576p komponensen használom(na mondjuk erről a lejátszó is tehet,bár én összességében a lejátszómmal is meg vagyok elégedve)

0
2008. január 5., szombat 14:32
Ha remeg az 1080i-s kép, az azt jelenti, hogy béna a TV elektronikája, és egyátalán nem tudja deinterlacelni az 1080i jelet. Egyszerűen kihagyták belőle, mert túl számolásigényes. A korai/olcsóbb HD megjelenítők között sok ilyen van, ezeket érdemes messzire elkerülni. Normális megjelenítők rendesen deinterlacelik az 1080i jelet is, és nem remeg kép.
0
2008. január 5., szombat 12:29
Szia!
Nekem egy Phillips 82 cm-es 16:9-es LCD TV-m van és egy Sony DVP NS76H lejátszóm van.
HDMI-vel van 1080i-ben átvive a kép és mások szerint is fantasztikus képe van. Nálam az álltalad emlitett 1080i-s problémák fel sem merülnek. Tökéletes a kép! Be sem mozdul,nem remeg,semmi feles csík,semmi az ég világon!
0
2008. január 5., szombat 12:23
-fEHÉR CSÍK-
0