3.5 2
Regisztrált vásárlóink a bevenév (nick) beállítása után írhatnak kritikát a termékekhez. Becenevet a Fiókodban a Vásárlói információk menüpont alatt választhatsz.
  • Csak regisztrált felhasználók írhatnak kritikákat.
  • Csak regisztrált felhasználók írhatnak kritikákat.
*
*
  • Rossz
  • Kitűnő
Avatar
R2-D2 | 2009. 04. 06. 3:02
Nos... szerintem aki már idáig eljutott - nevezetesen, hogy megnézte a Furész 5-öt, az vagy mazochista (ha a többi eddig nem tetszett neki), vagy rajongó. Szerintem már letisztult annyira a nézotábor, hogy igenis volt értelme elkészíteni ezt a filmet.
Mert ez már egyértelmuen a Furész univerzum rajongóinak szól. Nekünk szól, amint lassan összeáll a kép: végig úgy érezem, mintha egy nagy puzzle darabjai kerülnének a helyére. Mintha a második résztol kezdve egy gigantikus kirakós játék részesei lennénk, és ez az epizód rengeteg új elemet tett hozzá az összképhez. Apropó: mi is ez a hülyeség a magyar feliratban ezzel a "Kirakós" névvel? Jigsaw eddig nem volt Kirakós.. Vagy csak én nem figyeltem?

E tekintetben minden egyes visszatekintés és Hoffman szerepe tökéletesen beleillett a képbe. Ettol tartom én okosnak ezt a sorozatot - hogy az íróknak sikerül minden részben izzadtságszag nélkül bovíteni Jigsaw világát, még halála után is. Korábban a feleségét, tanítványát, most meg társát ismertük meg. Mindezt úgy, hogy a franchise fo motívumai sértetlenek maradnak. A mocskos furészes világ, a beteges és brutális csapdák változatlanul a film alapját képezik. Csak most már kapunk mellé történetet is. Gyanítom, hogy a 6-ik (7-ik?) rész végére teljesen összáll a kép, és Jigsaw életmuve teljessé válk...
Apropo csapdák. Szerintem itt most nem voltak annyira brutálisak, mint pl. a harmadik részben: ott szabályosan fájt, amit csináltak az áldozatokkal. Itt csak az ingánál húztam be kicsit a hasamat, no meg az önkéntes véradásnál éreztem szúró fájdalmat a két ujjam között. Egyébként zseniálisnak tartom azt, hogy a csapatmunka megmenthetett volna mindenkit: de hát itt is bebizonyosodott, hogy az ember (pláne az olyan típúsú) önzo lény. Önzo és ezáltal önpusztító.
Nekem újfent bejött ez az egész világ. Várom a hatodik megmérettetést, mégha tisztában is vagyok vele, hogy az elso részt soha nem fogják felérni. Azóta viszont tisztességes iparosmunkával készítik a közel egy színvonalú folytatásokat, egyre jobban kibogozva a történetet is. Jó ez így.

Amúgy a Furész abban is új szintre lépett ezzel az ötödik (illetve hatodik és esetleges hetedik) résszel, hogy beszállt a nagy horror klasszikus sorozatok táborába: a Freddy, Péntek 13 vagy Halloween filmek mellett immár új sokrészes horror sorozattá notte magát. És bizony szerintem a régieket simán lepipálja. Már öt rész után is..
A DVD viszont egy visszaláépés. Az, hogy a második lemez eltunt, még talán nem is zavar annyira. De könyörgöm az angol DTS miért tunt el?? Kell a francnak a magyar DTS. Egy percet sem néztem belole eddig magyarul. Viszont az angol DTS eddig védjegye volt a filmeknek és ráadásul baromi jól is szólt. Kár érte.. Kép rendben van, azért  az angol 5.1 is szépen szól -jobb híján -, a csapdákról készüt doksik ismét qrva jók. (ezek betegek..)

Csak azt a szemétre való igénytelen ócska muanyag tokot kéne megszüntetni. Mire ideért, már össze is törött, olyan vékony. A kétoldalas kifordítható borító viszont megmaradt.
Kosárba!
Hasznosnak ítélted a kritikát? Yes No (0/0)
Avatar
Niwrok | 2009. 02. 05. 8:16
Figyelem! SPOILEReket tartalmazhat az elozo részekbol!
Én szeretem a sorozatot, mert a kiüresedett brutalitáson túl egy jól összeszedett krimi/thrillernek tartom, de ez a rész még engem sem nyugözött le. Egyszeruen azért, mert egy rakás felesleges jelenetbol áll. Ahogy a harmadik részt is szétcsapták és túlmagyarázták Amanda visszaemlékezései (foleg az elso rész szájbarágása), itt ugyanezt a hibát követték el, csak Hoffmannal (és a második résszel). Ezen túl az "elmaradhatatlan" trancsírt egy csoportos csapda képviseli, ami azonban (még?) nem része a történetnek, nem kötodik (még?) sehova, csak új díszletet kapott a negatív reklámként funkcionáló mészárszék. Tulajdonképpen egyetlen jelenet van, ami érdekes, de az is csak azért, mert elokészíti a következo részt (Jill látogatása az ügyvédnél).
A Furész V.-tel az a baj, hogy önmagában állva értelmezhetetlen a puszta létezése is, a sorozat részeként pedig "töltelékepizód". Boven kiváltotta volna, ha a leendo részt megtoldják egy 15 perces bevezetovel.
Hasznosnak ítélted a kritikát? Yes No (0/0)