Egy kicsit hosszú volt, ez igaz, de nekem tetszett. Nekem ezzel szemben a Bridget Jones nem jött be, de az nagyon nem, szerintem ez a film sokkal eredetibb, életszagúbb volt, és a csaj azért nem volt annyira szerencsétlen, mint Bridget. Volt egy-két rész persze, ahol nagyon szőke nősen viselkedett (annak ellenrée, hogy nem az), de ezek voltak kisebbségben. Dehát ízlések és pofonok .... A szereplők mind jók voltak, ebben egyetértek. :-)
0
2005. november 1., kedd 3:47
5042
Huh... Hát nekem bizony kínszenvedés volt végignézni ezt az Állítsátok meg Terézanyut... Nálam a Csudafilm című borzadállyak van kb.: egy szinten. Pedig kíváncsi voltam mit hozott össze egykori kedvenc filmes magazinom egykori főszerkesztője. (A Cinema promótálta is rendesen... :-) Rettenetesek voltak a dialógusok, valahogy olyan izzadság szaga volt neki, valószerűtlen volt... aztán nekem valahogy nem sok újat tudott mondani ennek a csajszinak a szerencsétlenkedős szerelmi élete... Pedig a Bridget Jones azért bejött. A rendezői húzások (hogy a főszereplő vágyait bevillanásként látjuk) szerintem nem túl eredetiek. Ja, és túl hosszú is volt...
Egyébként meg ezt nem gondoltam volna, de azt hiszem megértettem hogy mit érezhet Damiaen Audrey Tautou-val kapcsolatban. Mert most én is ezt éreztem a minden bizonnyal aranyosnak, bájosnak lenni akaró Hámori Gabriellával... Enegem valamiért inkább irritált... Ez van. Sorry!
Apróbb pozitívumok a férfi mellékszereplők feltűnése volt! Hujber Ferenc, Haumann Péter, László Zsolt, Csányi Sándor...
0
2005. november 1., kedd 1:14
174
Sajnos még erről lemaradtam (nemsokára pótolom), de a Corpse bride is nagyon ott van (88%)
0
2005. november 1., kedd 1:08
16970
Szerintem is jó! :)
0
2005. október 31., hétfő 22:00
52685
Az egyik kedvenc mesém!!!
most posts by TM
0
2005. október 31., hétfő 21:58
52685
This is Halloween
From: The Nightmare Before Christmas Written by: Danny Elfman
[Shadow:] Boys and girls of every age Wouldn t you like to see something strange?
[Siamese Shadow:] Come with us and you will see This, our town of Halloween
[Pumpkin Patch Chorus:] This is Halloween, this is Halloween Pumpkins scream in the dead of night
[Ghosts:] This is Halloween, everybody make a scene Trick of treat till the neighbors gonna die of fright It s our town, everybody scream In this town of Halloween
[Creature Under Bed:] I am the one hiding under your bed Teeth ground sharp and eyes glowing red
[Man Under the Stairs:] I am the one hiding under your stairs Fingers like snakes and spiders in my hair
[Corpse Chorus:] This is Halloween, this is Halloween
[Vampires:] Halloween! Halloween! Halloween! Halloween! Everybody waiting for the next surprise
[Mayor:] In this town, don t we love it now? Everybody s waiting for the next surprise
[Corpse Chorus:] Round that corner, man hiding in the trash can Something s waiting now to pounce, and how you ll
[Harlequin Demon, Werewolf, and Melting Man:] Scream! This is Halloween Red n black, slimy green
[Werewolf:] Aren t you scared?
[Witches:] Well, that s just fine Say it once, say it twice Take the chance and roll the dice Ride with the moon in the dead of night
[Clown:] I am the clown with the tear-away face Here in a flash and gone without a trace
[Second Ghoul:] I am the "who" when you call, "Who s there?" I am the wind blowing through your hair
[Oogie Boogie Shadow:] I am the shadow on the moon at night Filling your dreams to the brim with fright
[Corpse Chorus:] This is Halloween, this is Halloween Halloween! Halloween! Halloween! Halloween! Halloween! Halloween!
[Child Corpse Trio:] Tender lumpings everywhere Life s no fun without a good scare
[Parent Corpses:] That s our job, but we re not mean In our town of Halloween
[Corpse Chorus:] In this town
[Mayor:] Don t we love it now?
[Mayor with Corpse Chorus:] Everyone s waiting for the next surprise
[Corpse Chorus:] Skeleton Jack might catch you in the back And scream like a banshee Make you jump out of your skin This is Halloween, everyone scream Won t ya please make way for a very special guy Our man Jack is king of the Pumpkin King now
[Everyone:] This is Halloween, this is Halloween Halloween! Halloween! Halloween! Halloween!
[Child Corpse Trio:] In this town we call home Everyone hail to the pumpkin song
[Everyone:] La la la la, Halloween! Halloween!(etc.)
most posts by TM
0
2005. október 31., hétfő 21:12
4842
Nightmare Before Christmas! "What s This? ..."
0
2005. október 31., hétfő 18:09
174
Battle Angel Alita
0
2005. október 31., hétfő 17:05
52685
Akkor én ma nem nézek filmet... Ha már az osztrák fővárost köszöntjük (helló, Wien!) akkor nekem mindenképpen az E.T. jut eszembe, mivel ebben a filmben láttam-hallottam először erről az ünnepről, a magyar bemutató idején - 1983 telén!
most posts by TM
0
2005. október 31., hétfő 16:30
52685
Pedig így van! Aztán volt még ugye Mephisto is... :-) Amiről viszont emlékeim szerint kevesebbet beszéltek, az az, hogy a Redl ezredes, és a Hanussen is az öt legjobb közé jutott az Oscar-szavazáson! Úgy látszik nálunk csak győzni lehet, különben nincs hírértéke a dolognak. Bezzeg ma, még a Fürge ujjakba is betennék hírként, ha megint lenne egy Oscar-jelölt filmünk... Na, de Szabó Istvánból is csak egy van!
most posts by TM
0
2005. október 31., hétfő 16:21
1550
Pornográf viszony: nem hallotam előzetesen róla semmit, és valami hihetetlen nagy meglepetés volt! Az egyik legszebb szerelmi dráma amit valaha is láttam! Valami döbbenetesen jól megszerkesztett az egész film (hihetetlenűl jok a dialogusok) és a két szereplő valami iszonyat nagyott játszik (nem hiába kaptak díjakat Velencei Filmfesztiválon).
8/10 (és ez az a film ahol másodszori nézésre ez a szám tutti emelkedni fog)
0
2005. október 31., hétfő 16:09
1550
Ezt nem is tudtam!:)
Mondjuk ha az Oscar nem is jött össze neki ezért, legalább egy Ezüst Medvét bezsebelt!
0
2005. október 31., hétfő 16:08
52685
Természetesen az öt "Legjobb idegennyelvű film" közé...
most posts by TM
0
2005. október 31., hétfő 14:16
52685
Hallgassatok Obi-vanra! Jól beszél! :-)
most posts by TM
0
2005. október 31., hétfő 14:04
7151
S ami talán nem annyira köztudomású: a BIZALOM volt Szabó első filmje, melyet Oscar-díjra jelöltek, s be is került a legjobb 5 közé.
0
2005. október 31., hétfő 13:02
3945
ma este: a nigthtmare on elm street candyman
0
2005. október 31., hétfő 12:45
8905
A Bizalom nagyon jó film!!! Én is szeretem. Én az Állítsátok meg Terézanyut néztem két napja, de csak most volt időm beírni. Elsőre is tetszett, de most másodszorra még jobban. Humoros film, nagyon sok jó poén van benne, de ugyanakkor rendkívül sokat mond el a fiatal nők életéről, a párkeresésről, a férfiakról és még sokmindenről. Nagyon jó rendezői ötletek vannak benne (pl. a főszereplő elképzelt vágyai hirtelen bevágásokkal), és a színészek egytől egyig kitűnő munkát végeztek. Rég nem láttam ennyire jó magyar filmet, ez végre megérintett, és elgondolkoztatott a saját életemről is. Mindenkinek csak ajánlani tudom, és nemcsak nőknek.
0
2005. október 31., hétfő 12:29
2774
CSI első szezon, utolsó 4 rész
0
2005. október 31., hétfő 11:48
1550
Bizalom (Szabó István)
0
2005. október 31., hétfő 9:57
16970
Dark water nagyon jó, de egyáltalán nem para, csak néhány jelenetben. Inkább dráma. :) Bár nekem tetszett, mert az a néhány para jelenet üt ám rendesen. :] Kellemes borzongást!
0
2005. október 31., hétfő 9:53
17243
nálam ma este kis társasággal horrormaraton. a következő 13-ból választunk ki ötöt:
- the blob (izgalmas akcióhorror világbajnok trükkökkel egy mindent elpusztító pacáról :) - the amityville horror (a 70-es években készült kísértetház remake-je klassz parákkal) - shaun of the dead (naná, hogy mindenki látta már, de nincs jobb közös élmény ennél a brit romantikus zombiparódiánál) - saw uncut (a fűrész véresebb verziója!) - az élőhalottak éjszakája 1990 (romero zombiklasszikusából a trükkmester tom savini forgatott vérbő riméket) - the devil s rejects (rob zombie horrorisztikus roadmovieja sok vérrel) - the hills have eyes (wes craven korai slasher klasszikusa) - land of the dead uncut (romero zombisagájának legújabb része - több vérrel) - the grudge dc (a sarah michelle gellar főszereplésével készült parahorror rendezői változata) - black christmas (az egyik legősibb slasher, mondhatni alapfilm) - dark water (a japán horror rimékje za elragadó jennifer connelly-vel walter salles rendezésében) - audition uncut (ultrabrutál japán horror a terror nagymesterétől, takashi miike-től) - an american werewolf in london (a LEGJOBB farkasemberes film oscar-díjas trükkökkel. ráadásul még vicces is.)
a jelentkezők még nem tudják, mi lesz a befutó ötös, de a szavazatokat már leadták. :)
0
2005. október 31., hétfő 9:38
16970
Este lesz egy jó kis összeállítás az HBO-n :)
Persze én DVD-zek a következő alkotásokkal:
A kör Ördögűző Halloween Végső állomás Én pici szemem
Azt hiszem ennyi! + töklámpás és sötét :) Kellemes borzongást mindenkinek!
0
2005. október 31., hétfő 9:23
17243
a mai nap folyamán mindenki csak horrorfilmeket nézhet!
0
2005. október 31., hétfő 3:45
52685
Nem olyan vészes! :-) Én abszolút semmi jót nem vártam tőle, és ahhoz képest elment! Mondjuk az is bejátszott, hogy a "Csudafilm" nevezetű überszar valami után néztem... A főszereplő lány ("Kéki Kata"-Hámori Gabriella) nagyon aranyos benne, a barátnői idegesítőek, a történet pedig nagyon emlékeztet valamire...de már nem emlékszem! :-)))