Keresés

Batman

2015. január 26., hétfő 11:04
Sziasztok, eladó példényt keresek ebből a kiadásból!
creed8.fekete@gmail.com
0
2014. október 1., szerda 15:01
Az nem semmi. Ráakadtam egy példányra 1000 Ft, lehet megveszem, márcsak a nosztalgia miatt is :-)
0
2014. szeptember 30., kedd 22:20
Nem is volt sok 16 évvel ezelőtt, 10 éves koromban XD
0
2014. szeptember 30., kedd 21:28
annyi volt igen
0
2014. szeptember 30., kedd 19:56
5000 forint körül lehetett.
0
2014. szeptember 30., kedd 10:05
Emlékszik még valaki, hogy megjelenéskor ez a dvd mennyibe került? Csak kíváncsiságból kérdezem. :-)
0
2008. július 22., kedd 23:25
Hello mindenkinek aki ezt a hozzászólást olvassa!
A kérdésem az lenne, hogy megvan-e valakinek még manapság ez a ritkaságszámba menő kiadás? Ha igen és szívesen megszabadulna tőle az írjon ide a fórumba nekem, megvenném!
0
2005. október 9., vasárnap 20:07
Én egy rém unalmas családi összejövetelen voltam, ami valóságos büntetésnek tűnt, és két órára kivontam magam a köztudatból, belopóztam a szobába, és így láttam az HBO-n a Batman és Robin-t. Lehet, hogy a mégrosszabb "körítés" miatt tudtam élvezni a filmet, melyet azóta nem láttam.
most posts by TM
0
2005. október 9., vasárnap 15:45
Ha egy sorozatból csak egy rész is gyenge, akkor már nem szoktam megvenni a díszdobozt, de a Warner belefektetett munkáját és a specifikációt látva lehet, hogy a Batman Antológiánál kivételt teszek, dacára annak, hogy a harmadik részt mind a mai napig nem láttam, a negyediket pedig Arnold és Uma miatt néztem csak meg egyetlen alkalommal és már akkor is alig bírtam végigülni. :)
0
2005. október 9., vasárnap 13:32
Különösebb bajom nekem sincs a képregényfilmekkel, csak azt próbáltam vázolni, hogy kábé annyit érnek, mint maguk a képregények!
Ez kinek több, kinek kevesebb, ennyi!
most posts by TM
0
2005. október 9., vasárnap 13:29
A majomnak nem magas a zsebtükör... A majom már felismeri magát a tükörben...:))))))
Alapból  én sem szeretem a képregényfilmeket, köszönhető ez az olyan filmeknek, mint Daredevil, Fantasztikus négyes, stb.
Az új Batman-film azonban nekem is tetszett és az első két rész is rendben van nálam, mivel Burton-rajongó vagyok (talán a 2. még jobban is tetszik, mint az 1., azt "Burton-ösebbnek" találtam)
A Sin City nagyon nagy kedvencem lett, nagyon bejött a stílusa.
A Pókember is tetszett, sztem pont annyi realizmus van benne, amennyi egy ilyen ilyen szuperképességű hős történetébe kell.
A Constantine-t már csupán kellemes szórakozásnak találtam, amiatt nem lett klasszikus, hogy az ötletet nem használták ki teljesen.
X-men még hátravan...
Ellenben ha még több igényes film jön ki a műfajból, akkor nekem is szimpatikuabbak lesznek a képregényfilmek
0
2005. október 9., vasárnap 12:36
A batman antologiával kapcsolatosan néztem meg egy ausztrál dvdshop árlistáját.
ami szerint 75,80 ausztrál dolcsi az ára.adják az öt filmet + Egy ajándékot ami nem más mint a  return of the batcave cimü film a régi sorozatból.(egy ausztrál dolcsi napi árfolyama 160.87 ft,ebböl ELVILEG ki lehet számolni nálunk mennyibe fog kerülni az antologia,bár szerintem mi még nyugodtan rászámolhatunk 5-6 ezer ft-t.)
0
2005. október 9., vasárnap 12:11
Én elég jól meg tudok barátközni a képregényfilmekkel, bár ennek az alapja talán az, hogy gyerekkoromban rengeteg képregényt olvastam (Pókember, Batman, X-men stb.).
De ettől eltekintve mondom azt, hogy ezek a történetek egyre realisztikusabbak, amik talán azoknak a rendezőknek is köszönhetőek, akik hozzányúltak a témához. Lásd, Bryan Singer vagy Christopher Nolan.
Ez a realisztikusságra való törekvés tetten érhető a Pókember filmeknél (bár ezek nekem sem annyira jöttek be), aztán továbbfejlesztették az X-mennél és végül kicsúcsosodott az új Batman-ben.
Dehát különbözőek vagyunk, mindenkinek más tetszik, én mégsem mondanám azt, hogy nem próbálnak valódiak, életszerűek lenni. És nem csak akarnak, néha sikerül is! :)
0
2005. október 9., vasárnap 5:48
Nyugi, értettem, hogy gondolod, és igazad van!
most posts by TM
0
2005. október 9., vasárnap 2:13
TM!

A Gyűrűk Urát eszembe se jutott a képregényfilmekkel összehasonlítani, csak arra akartam rámutatni, hogy sokan azért képtelenek megnézni, mert komolytalan mesének tartják, pedig éppen hogy az ellenkezője igaz!
0
2005. október 9., vasárnap 2:11
Ezt a képregényfilmről mint műfajról írtam, és utána oda is írtam hogy valszeg nem is ez a célja. Emiatt nem kedvelem igazán a képregényfilmeket.

Tim Burton-ös állításodban tehát igazat adok! ;)
0
2005. október 9., vasárnap 0:17
Talán az Ed Wood! :-)
most posts by TM
0
2005. október 9., vasárnap 0:12
"Komolytalan téma, ami meg sem próbál a realisztikusságra törni"

És melyik Tim Burton film próbál ilyesmit? ;)
0
2005. október 8., szombat 19:27
valószínüleg én sem veszem meg a Batman antalógiát, de a BATMAN BEGINS-t rögtön megveszem :)
Sztem is az év legjobb filmje! Végre realisztikus, a történet elmagyarázva, technika érthető és "kishíján" teljesen realisztikus, és így be is jön. :)
Csak így tovább. Várom a folytatást!! :)
0
2005. október 8., szombat 18:46
Na, akkor én vagyok az egyetlen, akinek a négy denevéres film egyforma élvezetet hozott? Nekem ugyanis az első sem dobogtatta meg annyira a szívemet, és az utolsót sem tartotam "hű, de gyengébb"-nek, mint a többit! Egyedül Jokert imádom, aki egymaga többet nyom a mérleg egyik felén, mint a széria összes alakja a másikon! Dehát ez csak képregény, nem kell tőle mélyértelmű dolgokat várni! Legprimitívebb témájú ebben a műfajban talán a Sin City, mely az erőszak sosem látott arzenáljával, és annak mesteri bemutatásával tudja elvarázsolni mégis az arra vevő közönséget. A sztorit azonban egy kenyércimkére is rá lehetne írni, kb. annyira "bonyolult". De mondom, ez a képregény-film műfaj ismérve, ennyi mondanivaló fér el a szóbuborékokban! :-)

Dylan említette "A Gyűrűk Urát". Nos lehetetlen egy kalap alá venni ezekkel!
Tolkien mesterművet alkotott, ha "A Szilmarilok"-at is ideveszem, akkor nyugodtan jellemezhetném "Biblia"-ként, amit nem mellékesen a legolvasottabb szépirodalmi műként tartottak számon a világon, egészen addig, míg ez a munkanélküli mese-tolvaj-mixer elő nem állt a varázslóiskolás szériájával! De mivel Rowling több különálló regénnyel vezeti az all-time eladási listát, ezért még mindig "A Gyűrűk Ura" az első, és úgy gondolom ötvenmilliós nagyságrendnél már felesleges megkérdőjelezni a népszerűséget, mely a filmeket is a magasba repítették, megérdemelten! Jellemző, hogy Amerikában arányaiban kevesebb nézője volt a "Gyűrű-filmeknek"; a gasztronómiailag a hamburgerig és kóláig szakértő, irodalmilag pedig "comics-professzor" átlag jenkinek Tolkien világa magas, mint majomnak a zsebtükör! Emberek ne legyetek jenkik! :-)
most posts by TM
0
2005. október 8., szombat 15:10
Nekem a mese részével egyébként nincsen bajom, csak azzal, ha olyan iszonyat gagyi mesét látunk, mint a Batman 3 és 4 (vagy szerintem a Pókember).
A többin tényleg nem érdemes vitatkozni, mert ízlések és pofonok. Én például a Star Warstól soha nem voltam elájulva, de ez szigorúan magánvélemény.
0
2005. október 8., szombat 3:40
"Azt nem értem, a Pókember mért tetszett neked (is). Én a primitív szövegeitől, a nekem nem túl szimpatikus színészektől, és attól, hogy az egész csak egy felszínes mese, ki nem állhatom.
"

Érdekes... Hasonló okok miatt nem szereted a Pókember filmeket, mint én a Batman filmeket... :-)

Nem vagyunk egyformák! Mint írtam, Nekem a képregényfilm - mint műfaj - alapból nem tetszik. 1.) Egyszerűen nem tudom komolyan venni a sztorit, 2.) a karakterekkel nem tudok azonosulni: olyan valószerűtlenül két dimenziósak, 3.) a mögöttes mondanivalót nagyon szájbarágósnak érzem, és ezektől unalmasnak találom őket. Persze ezek a "hibák" ugyanúgy ráfoghatók a Pókemberre, vagy egészen más filmekre amiket mégis nagyon szeretek: pl.: fantasyk (Gyűrűk Ura), sci-fik: (Star Wars) stb...

Hogy ezek miért nyerik el mégis a tetszésemet? Talán mert a fent említett hibákból nem mindegyik található meg benne: A pókember karaktereit pl. rögtön megszerettem, és ettől már az egész film nagyon tetszett, a tényleg közhelyes beszólások, ("Nagyobb erő, nagyobb felelősség") és a kissé valószerűtlenül gyerekes Zöld Manó, meg Oki Doki ellenére is.

Az első két Batman filmnél viszont megtaláltam ezeket a hibákat, és csak egyedül a hangulatot, ami jellegzetesen Tim Burton-i találtam pozitívumnak. Az elsőnél sokkal jobban tetszett, ez noir-os "füstös utcás" hangulat, mivel ez a másodikból hiányzott, így azt már igen gyengének éreztem.

Szóval ezzel csak arra akartam rámutatni, hogy elég szubjektív hogy ki mit talál túl gyerekesnek, vagy gagyinak... Nem egyforma az ízlésünk... Pl.: A Gyűrűk Urában jóval több meseszerű, meg valószerűtlen elem van, mégis egyszerűen leborulok előtte drámaisága, és a mögöttes tartalma miatt. Van aki meg képtelen megnézni, mert hogy tündék, meg orkok vannak benne...
0
2005. október 7., péntek 16:45
A 60-as évekbeli sorozat annyira rossz, hogy az már jó. Néha láttam/látok egy-egy epizódot véletlenül. Azok a hihetetlenül gagyi szövegek, történetek, színészek...stb. Még egy óvodásnak is gyerekes, de pont ezért olyan jó. :))
Az első két részben nem értek veled egyet. Az első rész szerintem egyáltalán nem mese, bár azért nem is a legrealisztikusabb. A második részben tényleg vannak picit kevésbé hihető dolgok, de szerintem a gagyitól még így is elég messze van. Egyébként a második rész javára kell írni, hogy tényleg jó humora van. A 3.-4. részről már írtam, azok szerintem is rosszak.
Azt nem értem, a Pókember mért tetszett neked (is). Én a primitív szövegeitől, a nekem nem túl szimpatikus színészektől, és attól, hogy az egész csak egy felszínes mese, ki nem állhatom.
A Sin City tényleg baró, az új Batman filmet még nem láttam sajnos.
Szerintem egyébként a képregényadaptációk közül egyedül a Batman-sorozat és a Sin City az, amit érdemes megnézni.
0
2005. október 7., péntek 3:52
"60-as évek beli (kb?) sorozatot bármikor szívesen elnézem, jókat derülök a harisnyás Batman-en"

Az a sorozat atomkirály! :)
A cicagatyás batman, aki kb. olyan természetességgel beszélget az utca emberével vagy a rendőrséggel, mint egy átlagpolgár. Igazi szuperhős... ;)
0
2005. október 7., péntek 2:57
Kezdjük az elején!

A 60-as évek beli (kb?) sorozatot bármikor szívesen elnézem, jókat derülök a harisnyás Batman-en... :-))

Az első filmet utoljára talán 1995-1996 körül láttam utoljára, mikor a tévében akkor fel is vettem videóra, és gyerekfejjel nagyon szerettem, többször megnéztem. Valahogy így voltam a második résszel is. Most, hogy ennyi év után újra láttam a Viasaton, hát elég nagy csalódás volt... Manapság valamiért nagyon nehezen tudom komolyan venni, és élvezni a képregényfilmeket. (Kevés kivétel: Spider-Man, Sin City, Batman Begins) Komolytalan téma, ami meg sem próbál a realisztikusságra törni... Mondjuk valszeg nem is ez a célja, (de akkor vajon miért tetszettek a fent említett filmek? Mindegy!) Szóval felnőtt fejjel már nehezen tudtam végignézni, az első két részt. Engem pl.: eléggé zavart Michael Keaton hangja is... Egyes egyedül az tartott már csak képernyő előtt hogy mindkét filmről 50 km-ről ordít hogy "Én egy Tim Burton film vagyok!!!" És ez jó! Az első rész határozottan jobb mint a második. Tényleg érzékelhető, és szerethető a noir-os hangulat, ami a Joker féle gengszterabndának köszönhető. Ilyen nincs a második részben, csak egy nyavalyás pingvinember, meg idióta hajú Christopher Walken... És azt meg tudná nekem magyarázni valamelyik képregényrajongó hogy miért lesz macskanő egy ablakból kizuhant nőből? Lehet hogy bennem van a hiba, de ezt a második részt, már szinte elviselhetetlenül gagyi mesének találtam.

A harmadik és negyedik rész egy vicc, nem is akarok írni róla semmit.

Ellenben a Batman Begins az év egyik legjobb filmje lett, és egyértelműen a széria kimagaslóan legjobb darabja! Csak meg kell nézni az Imdb-s értékelését! Egyszerűen zseniális! A teljes restart nagyon jó ötlet volt, ha már ilyen komolyan stílust váltottunk, hisz az elmúlt évek képregényfilm áradata igen megváltoztatta a műfajt! Természetesen ami a legjobban tetszik az a mérhetetlen nagy realizmusa! Én speciel abszolút elhittem hogy a történet a valóságban játszódik: semmi természetfeletti, vagy hülye mutáns nem volt benne... (Persze majd kíváncsi leszek ezt hogy oldják meg a 2. részben: Joker) A hangulata igen sötét, és Christopher Nolen-nek, végre sikerült Batman-t félelmetesnek mutatnia! Úgyhogy én csak ezt veszem meg, a Batman díszdobozt, - bár tényleg igen szépen néz ki - azt hiszem kihagyom!
0