Keresés

Terminátor: Sötét végzet - limitált, fémdobozos változat (steelbook) (BLU-RAY)

2020. június 8., hétfő 2:08
Akar többet tudni? :D
most posts by TM
0
2020. június 7., vasárnap 15:19
Kurt Russel, bocs...
0
2020. június 7., vasárnap 15:15
Lehet, nem tudom...

Én mindenesetre nem az alpári suttyó humorra gondolok, mikor ezt a témát szóba hozom, hanem a finom, rejett dolgokra.

Pl.:

- mikor a Terminator 3-ban Schwarzi felveszi azt a bizonyos szemüveget és közben szól a Village People slágere, a Macho man.

- vagy a The dark fate-ben beleereszetenek 3 golyót és utána az a legnagyobb problémája, hogy ezt hogyan fogja otthon kimagyarázni.

- The Thing-ben Curt Russel sakkozik a komputerrel, mattot kap és után a beleönti a pohár wiskyt a gépbe.

-Star Wars 8. rész: landoló űrhajót látunk alulról,amiről kiderül, hogy valójában egy automata vasaló, ami tiszti egyenruhát vasal.

Tehát nem a szarós, fingós, táncolós poénok hiányoznak adott esetben, hanem az, hogy érezzem, az alkotóknak volt humoruk és ezt képesek voltak belecsempészni az adott filmbe úgy, hogy az ne legyen tolakodó. Ezért lehet, hogy félreértettük egymást a filmbekből hiányolt humor terén.:)
0
2020. június 7., vasárnap 14:55
Elképzeltem a "Nyolcadik utas a Halál"-t bollywood-i stílusban...

Amelyben két "kaszabolás" és menekülés között a legénység tagjai és a szörny összekapaszkodva táncolnak, és énekelnek...

Mennyire más film lenne, nem? :P :D
0
2020. június 7., vasárnap 14:52
"Szerintem Hollywood nem erőltet semmit, csak felkínálja a választás lehetőségét: ha érdekel, megnézem. Ha nem érdekel, nem nézem meg."

Az baj, hogy ez előzetesen nem derül ki, csak amikor már nézem a filmet. :)

És sajnos "erőltet", ez alatt azt értem, hogy tényleg olyan filmekbe, olyan jelenetekbe is belecsempészik a humort, ahol annak nincsen helye.

Amikor beültem a Star Wars saga folytatásának első részére, akkor is ezt kellett megtapasztalnom.

"In medias res"... Bolygófelszín, éjszaka, gyakorlatilag rögtön azzal indít, hogy támadnak a birodalmiak és a főgonosz, akik amúgy ott lemészárolnak mindenkit... A főgonosz elő odacibálják a főszereplőt, földre dobják őt... neki pedig első dolga, hogy poénkodik "Kezded te, vagy kezdjem én?"

Hát persze...

És még rengeteg ilyen van. Teljesen elrontja az összhatást, és gyakran a jelenet, a történet mondanivalóját az ilyen.


"Örülök, hogy neked is tetszettek az Utolsó akcióhős rejtett értékei, az általános vélekedés a filmmel kapcsolatban sajnos teljesen más. Sokan Schwarzenegger leggyengébb filmjei között tartják számon."

Mert az amerikaiak más féle humoron szocializálódtak.

Nekem az "Utolsó akcióhős" a kedvenc filmem Schwarzitól. Bármikor szívesen megnézem. (De csak az eredeti Sugár Berci, Székhelyi József, stb. féle szinkronnal.)

A "Csillagközi invázió" fura szerzet... nehéz eldönteni, hogy komoly sci-fi-nek készült, amelybe humort csempésztek, vagy eleve paródia volt a cél. Végig a kettő határán egyensúlyozik.

Miközben a groteszk már kifejezetten túlzó, morbid humorral párosul benne.

Az első részt amúgy én is kedvelem. A többi sajnos gyengécske lett...
0
2020. június 7., vasárnap 12:19
Van, akinek a horror is csak humorral megy le a torkán:)
Üdv a Tudatos Fogyasztói Társadalomban!
0
2020. június 7., vasárnap 9:58
Szerintem Hollywood nem erőltet semmit, csak felkínálja a választás lehetőségét: ha érdekel, megnézem. Ha nem érdekel, nem nézem meg.

Érdekes, nekem visszatekintve valahogy az első rész kilóg egy kicsit. Túl nyomasztó és egysíkú lett, amire igazából a második rész ébresztett rá. Mert az már teljesen más hangulatú volt. A sötét mondanivaló ugyanúgy megmaradt, mégis sokkal összetettebb lett az élmény. Továbbra is az a véleményem, hogy számomra egy kőkemény akciófilm is csak akkor szórakoztató, ha van benne humor. Akár rejtett módon is, időnként összekacsintva a nézővel. Itt most elsősorban az öniróniára gondolok, ami szerintem Schwarzinál mindig is hibátlanul működött.

Örülök, hogy neked is tetszettek az Utolsó akcióhős rejtett értékei, az általános vélekedés a filmmel kapcsolatban sajnos teljesen más. Sokan Schwarzenegger leggyengébb filmjei között tartják számon.

Más, de most eszembe jutott még egy személyes kedvenc, ahol nagyon jól működik a rejtett humor a kőkemény akció-jelleg mellett. Ez a film a Csillagközi invázió. Amiről szintén nagyon sokat lehetne beszélni.:)
0
2020. június 6., szombat 16:59
Köszi az info-t! Ez érdekesen hangzik.

Ám még mindig felveti azt a problémát, hogyan volt képes áthaladni az időn emberi szövet "burok" nélkül...
0
2020. június 6., szombat 16:58
Tisztelettel megjegyzem, hogy az "Utolsó akcióhős" nem egy a szó klasszikus értelmében vett akciófilm. Az egy paródia. Az akciófilmek paródiája. Így természetes, hogy része a "humor-faktor"... hogy működik benne. Az egész arra épül. Nem jó példa tehát a téma kapcsán.

Az tény, hogy bizonyos "klasszikus" akciófilmekben is, valóban elfér a humor. De nem mindegyikben, és nem minden áron.

Képzeld el, ha mondjuk a "36" című filmben repkednének a poénok, vagy abban lenne az egyik főszereplő olyan bárgyú, mint amilyen a Schwarzi féle T-800 volt az újabb "Terminator" részekben.

De a sokat emlegetett "Halálosztó" is kiváló példa. Abban aztán egy fikarcnyi poén nem volt. Ahogyan említettem, nekem a 2. rész nélkül is a kedvencem lett.

Nagyon komoly, nagyon elgondolkodtató, nagyon jó akció-krimi. A 2. részben még elfért egy tanuló, alkalmazkadó géptől a csemete félkézzel levegőbe emelése, vagy az "Hasta la vista, baby" és a "Szétrúgom a seggfejedet" poén, de a harmadik részben már a "Barbie napszemüveg" annyira izzadságszagú volt, hogy azt el sem lehet mondani. A többi részről nem is beszélve...

Én tényleg nem értem, hogy Hollywood miért erőlteti ezeket...!?
0
2020. május 8., péntek 1:27
TB, mint Tatabánya? Vagy TB, mint Takács Bálint a "Zsebtévé"-ből? /Bocs, ez gyenge poén volt...:)/
0
2020. május 6., szerda 19:56
Cameronnak nagyon sokszor meg kellett magyaráznia a T-1000-es működését, ami, ha jól emlékszem, a könyvben benne van.
A T-1000-es nem egy "darab fémmassza", hanem egy sok 100 millió nanorobotból álló gépezet, amelyek a fémmolekulákat manipulálták ebben az esetben. Ezek a nanorobotok ugyanolyan CPU-val és memóriatárral rendelkeznek (amely, egyébként létező technológia, és 91-ben már régóta létezett), mint a T-800.
0
2020. május 6., szerda 17:38
Teljesen igazad van, eXiztenZ, egyetértek!
0
2020. május 3., vasárnap 23:50
Én szeretem az 5. és 6. részeket. Amellett szeretem, ha egy akciófilmben működik a humor-faktor is. Éppen ezért a kedvenc akciófilmem Schwarzi-tól az Utolsó akcióhős, ami már-már önmaga paródiájának is tekinthető. Ugyanezt éreztem az eddig elkészült utolsó két résznél is. A túltolt jelenetek, túlfejlődött főkarakter, stb...Számomra működtek ezek dolgok, mert mindent a helyén tudtam kezelni.

Még egy dolog: Gondoljatok bele, a legendás 1. rész érne most bármit is, ha a 2. nem készült volna el? Szerintem az tette naggyá, úgy hogy rávilágított az előd hiányosságaira. Ha nincs a 2. rész, akkor a legelső kaland belesüllyedt volna a 80-as évek techno-sci-fi újhullámos "B" filmek nagy átlagába. És úgy emlékeznénk rá most, mint a VHS hőskorszak agyonnézett őskövületére.
0
2020. május 3., vasárnap 19:44
Minden azon múlik, hogy ki mit vár egy filmtől, filmsorozattól, annak sokadik felvonásától.
Az alaptörténet már a 2. résznél kifulladt, aki továbbra is komolyan akarta venni ezt az egészet, jobban járt, ha másfelé keresgélt. Viszont az új elemként behozott szellemesség legalább vitt valami színt ebbe az egészbe, emiatt jók a későbbi részek - leszámítva a negyediket. Nekem Arnold karaktere legjobban a Genisysben tetszett. Ötletesen újították meg a figuráját, s a Vissza a jövőbe-szerű sztorielemeket is nagyon élveztem.
most posts by TM
0
2020. május 3., vasárnap 19:14
Nagyon jó írás piftuka. Egyetértek. Egyébként a 3. és 4. rész még szerethető valamilyen szinten, hibáik ellenére, de az 5. és 6. nagyon mellément, amikkel meggyalázták a korábbi részeket, főleg az első kettőt. Szégyen, hogy elkészülhettek. :(
0
2020. május 3., vasárnap 14:40
A harmadik rész full trash kategóriás jelenete azért máig utánozhatatlan, ahogy a kis nanorobotok befecskendezésével a járművek maguktól forgatják a kormányt, sebességet váltanak, benyomják a féket :D megidéződött a Maximális Túlhajtás egyből. Csak az ugye egy b-film, ez meg állítólag nem annak készült. A cgi make-up meg durván nem állt még készen, lásd a szétroncsolt Arnold kiszáll a helikopterből, olyan volt mint egy computer játék. Na de olcsóbb volt biztos, mint Stan Winstont megkérni, hogy csinálja meg hagyományosan.
0
2020. május 3., vasárnap 14:23
Én is "régivágású" (avagy "konzervatív") vagyok a szó klasszikus értelmében, és nekem éppen emiatt volt óriási csalódás ez a film.

Egy ilyen hosszú (mert már az) franchise esetében természetes igény a fejlődés... Csakhogy ennél a sorozatnál mindezt úgy vitték végbe, hogy szembeköpték mindazt, amit az első részben lefektettek.


- Az első rész több okból is szenzációs klasszikus lett. Egyrészt abban az időben készült, amikor még nem CGI-t, hanem 1:1 arányú, makettet, bábot használtak az emberi mivoltától megfosztott, sérült robot jeleneteihez.

A karakterek szerethetőek voltak, a jelenetek látványosak, a sztori izgalmas, és egyértelműen nem "happy end" lett a zárás.

Másrészt, ha eltekintünk az "időparadoxon" dilemmáitól, és buktatóitól egy olyan sci-fi alkotás, amelynek a történetét, cselekményét nagyon is könnyű elképzelni.

Az időutazást, azt, hogy egy fejlett technika képes lesz kiborgot alkotni.

Ugyanakkor ügyesen "lefedték" azt, hogy miért nem hozhatott magával modern fegyvert sem a jófiú, sem a megsemmisítő.


- A második rész a lehető legjobbkor jelent meg, még egyikeként az utolsó klasszikus akciófilmeknek. Ez is tele volt óriási robbanásokkal, karambolokkal, kaszkadőr jelenetekkel, mindezek tetejébe pörgős, izgalmas volt, volt mondanivalója, kellően jól kapcsolódott az első részhez, és ráadásnak még a zenéje is telitalálat volt.

CGI-t nem öncélúan használták, hanem a főellenfél megalkotásához.

Itt jegyzem meg, hogy szeretem a filmet, de már itt, éppen az új terminator esetében kezdődött meg az, hogy aztán később felrúgtak mindent, amit saját maguk alkottak.

A "folyékony fém", az alakváltó terminator figurája még érdekes is lehetett volna, no de egy árva chip-et, áramkört, semmit nem tartalmazott a folyékony fémen kívül. Mi irányítja? Ez még egy gyenge sci-fi esetében is egy védhetetlen, elképzelhetetlen logikátlanság.

Ám a fentebb említett többi komponens eladta a filmet. Ez is klasszikus lett.


- Aztán jött a harmadik rész, és bizony még csak nem is a sztori lett a leggyengébb része.

Az első rész terminátora, az időutazás "kritériumai" ismeretében elfogadni az újabb "transzformer" robotot, amely immár képes "lemásolni bonyolult alkatrészeket" (és persze mindez átjött az időfolyosón)...

Az átalakuló kezéből alkotott lángszóró, villámvető, körfűrész, ívhegesztő, és még ki tudja mi már sok(k) volt nekem. Bődületes bugyutaság, amivel az első rész által teremtett dolgokat zúzták szét.

Nem beszélve arról, hogy a logika alapján a második és harmadik részben megismert sokkal fejlettebb terminátort nem tudta volna legyőzni a régi, elavult prototípus.

Ám ha mindezeken, és a lagymatag, immár sokkal gyengébb történetvezetéstől eltekintünk, ha trilógiának szánták, akkor ez a 3. rész is elfér.

Ha nem a második résznél, akkor itt kellett volna befejezni a franchise-t. Azzal az üzenettel, hogy még ha lenne is rá lehetőség, eszközök, a jövőt megváltoztatni, a végzetet elkerülni nem lehet. Mert az emberiség egy nagy egészt, egy óriási tömeget alkotva rohan a saját megsemmisülése felé.


- Ezért külön érdekesnek találtam a "spin-off" film "Salvation"-t, amely egyfajta kiegésztő az egész eredettörténethez.
Érdekes újításokkal, és ismét egy hihető(bb) sci-fi környezetbe helyezve a sztorit. És bár itt már "dúskáltak" az alkotók a CGI-ben, zömmel öncélúnak itt sem tekintettem.
Még a sztori is izgalmas volt, és bár sejtettem a végkifejletet, drukkoltam az emberek csapatának, hogy meg tudja semmisíteni a SKY NET-et.

Nekem ez egy kifejezetten szórakoztató sci-fi volt, és passzolt a kedvelt első két részhez.

Ilyen jellegű "kitekintéseket" szívesen megnézek még a franchise részeként. A Connor családnak nem is kell szerepelnie benne.


- Aztán jött a "Genesys", amit már nem tudtam értelmezni. A meglepően izgalmas és érdekes kezdés, az első rész - modern technika általi - felidézése egészen kiváló volt...

Amíg aztán ki nem derült, mi (illetve ki) van a háttérben, és meg nem jelent John Connor, mint a digitális pixelekkel megfertőzött, a levegőből önmagát bármikor újraalkotó legyőzhetetlen "über terminator" (akit azért mégis legyőznek), ami akkora nagy értelmetlen, logikátlan baromság, hogy az elképesztő!

Kiegészítve a gondoskodó "terminator apával"... Ne már!


- És mindezt sikerült alaposan megfejelniük ezzel az új résszel!

A film nagy része egy öncélú CGI orgia lett, 10 métereseket ugró főellenséggel (akit azért rendre lefutnak az üldözési jeleneteknél)...

Amely aztán alakváltó, teljesen amorf, sérthetetlen, és hogy megfejeljék az előző részek, terminator-t érintő összes baromságát még a digitális külsejéből különválva mégis egy teljesen szilárd belsőt alkot...

És ha ez még nem lenne elég, közben a levált, digitális pixelekből álló burkolat gondolkodó, és cselekvő egy időben a belsővel...

No, ez már aztán mindent felülmúlt. Még Schwarzi és Hamilton meg sem jelent, de itt már vége volt a filmnek. Egy értelmetlen, hatásvadász f*szság lett.

Ehhez csapódott az abszolút nem szerethető, férfinak is beillő, implantokkal felturbózött női főszereplő, a "maszatos", lehangoló, kék szűrővel felvett, "mexikói drogkartell filmeket" idéző képi világ, és a jól ismert T-800 még extrémebb pálfordulása: öntudatára ébredt, családszerető, féltő, nevelőapa lett.

Csatlakozom ahhoz, aki azt mondja, szégyen, hogy Arnold a nevét adta ehhez. Mert ez valami gyalázatosan rossz film lett így.

Sarah Connor "maszkulin" voltával egyébként szerintem nincsen probléma. Már a második részben is sokat mutatott ebből, és hihető, hogy még 1-2 évtized "őrület", küzdelem és a fia elvesztése ennyire megkeményítette.

Ám mindezek ellenére is úgy gondolom, egy muszájból a script-ben elhelyezett mellékszereplő, és a domináns természete ellenére sem tudja úgy uralni a filmet, ahogyan azt az első két részben, tragikus hősnőként tette.

Bár ekkora már tényleg mindegy volt... a filmet a leges legelején a hülye sztorival, és az ominózus v4-es terminátorral teljesen tönkretették.

Én nagyon remélem, hogy utoljára tették!
0
2020. május 2., szombat 22:12
Igen. Pótoltam itthon a 2. és 3. részt is. Leszámítva az akkori mozis környezet okozta kellemetlenségeket /fészkelődés, tömeg, prosztata-problémák.../ az 1. rész tetszett a legjobban.:)
0
2020. május 2., szombat 10:59
Jut eszembe a Star Trek folytatás(oka)t y ha nem is moziban - de azért megnézted? :)
most posts by TM
0
2020. május 2., szombat 2:15
Úgy lenne jó először jót írni egy filmről, ha valakinek tetszik, hogy nem azt vesézi ki apró részletességgel, hogy más mit nem utálhat benne.

  Tök felesleges rizsa van itt mindenhol, ugyanis addig a film az szar marad, csak mert valaki nem szereti azt, ha pár szóval leírja neki mitől szar. Szövegértés nélkül ráadásul meg mindegy ki, mit ír. Kb így lehet értelmezni a filmeket is nézés közben, ki jónak, ki rossznak látja. Aztán lehet pont fordítva van. :)
  
Oly rossz, hogy ennyi szar film van és egyre kevesebbet lehet dícsérni. 😀 Az viszont valami egészen elképesztő, ahogyan egyesek rendre megtalálják mindenben a jót, és a szórakoztató elemeket.
Én ilyenkor kapok némi pozitív feltöltődést, ami miatt még idejárok és rendre adok ezeknek a filmeknek egy új esélyt, hátha velem van a baj. De nem. 😅 Sajnos a filmmel, amit még ráadásul meg is kell venni, gyűjteni stb... . :D

0
2020. április 28., kedd 19:38
Jót írni a Quantum csendjéről???? Képtelen vagyok rá...Esetleg csak annyi, hogy rövid volt.:) Talán csak a Goldfinger volt még ennyire rövid, és itt vége is az összehasonlításnak, mert az egy jó film.

Nem tudom, engem ez az ideges , kapkodó kamera-kezelés és az indokalatlanul rövid vágások használata soha nem szórakoztatott. És mivel emiatt nem is tudtam beleélni magam az eseményekbe, nem tudok érdemben mást mondani a filmről.
0
2020. április 28., kedd 19:29
Igen. a Skyfall-lal egyetértek. Nálam az all time Bond top 3-ban benne van. Egyetértek a Quantum-mal is, egyszerűen nem tudok mit kezdeni vele, kb. 5-ödször újra nézve sem...Viszont a Spectre tetszett. Egyrészt nekem bejött Christoph Waltz Blofeld-alakítása. Ebből kifolyólag várom is, hogy a jubileumi 25. epizódban hová tud még fejlődni a figura.

Másrészt szerintem hatalmas poén volt Bond és Monica Bellucci karakterének rövid párbeszéde a film elején. Bond egyéniségének valamennyi összetevője átjött ebben a pár percben: szellemesség, pimaszság, nemtörődöm cinizmus és célratörő bájolgás, amivel összességében természetesen most is elérte célját a női nem aktuális "áldozatával" szemben.:)
0
2020. április 28., kedd 12:22
Érdekes ez a Craig-es Bond széria. Úgy fest, minden páratlan számú filmje remek (Casino, Skyfall) és minden páros pocsék (Quantum, Spectre). Ezek alapján a jubileumi 25. szuper lesz. :D
0
2020. április 28., kedd 1:42
...és ezekről sem írtál ajánlót!:)
Mondjuk A Quantum csendjéről nehéz is jót írni:)
most posts by TM
0
2020. április 26., vasárnap 20:30
Ez az!!! Végre összeállt az elmúlt 15 év teljes kollekciója a mozis élményeimet tekintve:

Bond 2008
Star Trek
Bond 2012

Azóta max. a mozi büféjéig vagyok hajlandó elmenni, ott szabadabb a mozgástér...:)

0