Nem kívánnék Juliet kritikáinak hosszával versenyezni, ezért próbálok rövid lenni:
Filmek: Összeb.....k a dobozokat pánttal, de ez már nem is nagyon zavaró, tekintettel arra, hogy egyre kevesebb dobozt tartanak, hiszen az túl drága a célközönségnek tekintett mindent-minőségtől-függetlenül-szaré-hugyé-megvevőknek.
Nincs nyilvántartás a filmekről, ha valamit keresel és nincs, nem tudják megmondani, hogy van-e a raktárban, gyere vissza holnap, és nézd végig újból az egész kínálatot, lehet, hogy találsz, lehet, hogy nem.
Forgóállványokon tartják a filmeket, melyek eredetileg úgy lennének elszeparálva, hogy van Fórum-állvány, meg FF-Film, meg Best, meg Select, stb, de aki esetleg még idáig tudja követni a kiadások útját, az sem boldogul, mert összevissza van minden, ha egy fakkban tíz dvd fér el, akkor egymás mögött tíz különböző címet fogsz találni. 120-as toplistával kábítják a vevőket, mely annyira dilettáns, hogy kár is szót vesztegetni rá, üzleti fogásnak is gyenge. Egy közepesen betanított majom tematikusabban helyezné el a polcon az újdonságokat, mint a kilométerekről érezhető dilettantizmussal megáldott szakértő galeri.
Turkálós vaskonténerbe b....k bele a filmeket, vegyítve audiokazettákkal, VHS-ekkel, és napszemüvegekkel(!!!) mert hát akció van, vagy mi a franc, gyertek barmok vályúhoz, itt a moslék!
A jorábban névtelenül és ismeretlenül a raktárban pihenő filmeket egyszerre szórják ki akcióban, 600-900 Ft-oas áron, pedig tervezettebb üzletpolitikával drágábban is eladhatnák a keresettebb filmeket, csupán leltározni kellene valakinek, akinek mondjuk nem lenne nagy hátrány értenie is a filmekhez!
Mondhatja erre valaki, hogy miért beszélek a gyűjtők ellen, hiszen az olcsó vásárlásnál nincs jobb, ez igaz is, de mikor kiöntenek tíz kosár filmet a bejárat elé, a forintminimalizáló keselyűknek, akkor sajnos nem a filmrajongók kedvébe járnak, hanem annak, aki épp ott van és ráharap a csalira. Két nap alatt lezabálják az akciós filmeket, és félő, hogy nem sok igazi filmrajongó járt közben a bolt közelében.
Az új filmeket beárazzák egy bizonyos összegre - "akciós ár", majd pár hét múlva felárazzák(!) mondjuk a Narnia 3990 után volt 5130 körüli áron. Vagy korábban a Kémjátszma 2000-ről felment 7980-ra. Gondolják, ha nem kell olcsón, majd elviszik drágán? És ezek nem a Bomba Ár akciók, hanem a "mert hülye azért én vagyok" Tesco akciók. A Truffaut filmek 2780 után négyezer fölé mentek, ahogy az SPI filmek is három hét után ezrvalahánnyal drágábbak voltak.
Aztán ezek az árak tartják magukat pár hónapig, közben már mindenhol olcsóbbak, mint amikor kiadták a filmeket, de a Tesco még ugyanolyan segghülye árakon tartja a készletet. Megjönnek az új filmek, és ugyebár azokért is beszedi Tesco-keresztapa a zsíros polcpénzt, ugyanis ahhoz ért a legjobban! Aki nem fizet, annak a filmje megy a raktárba, leszarják, hogy újdonség vagy sem. Ha szépen könyörög, esetleg kap egy turkálós sarkot, aztán imádkozhat, hogy legyenek kedvező eladási adatok. Szóval az új filmek kiszorítják a polcról a korábban - jó pénzért - kitett filmeket, amelyek jelöletlenül és kategorizálatlanul bemennek a raktárba, és majd egy következő "nesztek barmok" happening keretében kipucolják, mint Jack Napier az Axis Chemicalt.
Ez a Tesco filmekkel való foglalatosságának eszenciája.
Az egyéb területen elkövetett baromságairól is lehetne könyvet írni, ha elfogultságból közelíteném meg a dolgot, akkor a Túró Rudi több hónapos mellőzésével kezdeném, melyet Teso Rudival pótoltak, hogy rohadjanak meg,
Ez a minden-márka-helyett-Tesco-logós-terméket-adunk törekvés különben külföldön már visszaszorulóban van, az emberek inkább áldoznak arra, amit szeretnek, és nem minden esetben veszik meg az arctalan, ellenőrizhetetlen származású egyentermékeket.
A "legolcsóbb ár" felirat a legnagyobb hazugság és átverés, amit eddig kitaláltak. Ha valaki venné a fáradtságot, és végigtúrná a polcot, találna olcsóbbat is a "legolcsóbbnál" de a vevők nagy része azt hiszi, hogy ha valamit nem sok pénzért kínálnak, akkor biztos nincs mögötte átverés, hiszen jót akarnak nekik, de ez csupán naív délibáb, semmi több. Marketing-pszichológia! :-)
Most épp Coca Cola nincs a Tescóban, az amerikai multikonszernnel szemben hatástalan volt a Tesco-ultimátum, nem kívántak úgy táncolni, ahogy a bolt méretére, és az odalátogató sokakra támaszkodó arrogáns irányítók azt elképzelték, és egyszerűen összepakolták a készletet, úgy gondolták, hogy van élet a Tescon kívül is.
Nekik van igazuk, én is csupán ezt tudom zárszóként mondani.