Szerintem az elég hiteles kommunikáció, hogy míg a nyilvánvalóan sikeres, aktuális, befuttatott sorozatokat (Dr. House, Hősök, Lost, Született feleségek) 7.990-es áron adja ugyanez a kiadó, addig egy meglehetősen kockázatos vállalkozásnak számító Knight Rider-t majdnem a duplájáért kínálja, tudván, hogy így még kisebb a kiadvány piaci sikerének az esélye. Nem tennék, ha nem lenne indokolt.
Más: 1151 percnyi filmről van szó. Ez, egy átlag 85 perces játékfilm hosszal számolva közel 14 film hossza!
14 db. 990 forintos film (Halálos halál 9., Gyilkos moszkítók 7.), az nem drága (bizonyítják az eladási adatok), de ez a kiadvány kicsapja a biztosítékot.
Lehet persze vitatkozni, hogy ez akkor is egy TV-sorozat, meg nem ugyanaz a dolog, de a szinkronnál, felirat-készítésnél, authoringnál, sokszorosításnál teljesen mindegy, hogy milyen anyagról van szó, az 1151 perc akkor is 1151 perc.
Ráadásul növeli a költségeket, hogy a Knight Rider jogdíja "némileg" drágább, mint a turkálókban fellelhető kiadványok 90%-ának a jogdíja, és a gyártási költségek is magasabbak, hiszen míg a Halálos halál 9.-ből 10-20.000 kópiát nyomnak, ennek megfelelően fillérekbe kerül egy példány sokszorosítása, addig a Knight Rider-ből jó, ha ezret bevállal a kiadó, ami lemezenként jelentősen több költséget jelent.
De ez lényegtelen. A lényeg, hogy nem ok nélkül lett ennek a kiadványnak ennyi az ára.