Keresés

Park Chan-wook - Bosszú-trilógia (6 DVD) - XPRESS XKLUZÍV KIADVÁNY! (DVD)

2007. november 12., hétfő 16:26
sorrend:

1.oldboy
2.lady vengeance
3.mr.vengeance

bár tény, hogy a lady-vel tudtam nehezebben megbarátkozni, kellett hozzá 2-3 megnézés - azóta egyik legnagyobb kedvencem.
0
2007. november 12., hétfő 15:50

Köszi a választ, Corner!
Bár én személy szerint jobban örülnék, ha külön is lennének a filmek, mert a Mr. Vengeance nekem borzasztóan nem tetszett, ellenben a Lady Vengeance-el. Így egyben kellene megvenni 3 filmet, amiből tulajdonképpen már csak egy kéne, ezért szerintem a doboz ki fog maradni. Ettől függetlenül dícséretes a kezdeményezés, várom a további megjelenéseket.
0
2007. november 12., hétfő 14:45
off: brumi, dobnál nekem egy e-mailt?
0
2007. november 12., hétfő 14:35

pl.: Jhon woo, Ringo lam, Tsui Hark és Chow Yun- Fat best of?
Better Tomorrow Trilogy?? :D
0
2007. november 12., hétfő 14:22
Büszke lehetsz magadra, offolj csak tovább :)

Nekem pedig a kiadóhoz lenne egy kérdésem: a közeljövőben terveztek-e kiadni más távol-keleti filmeket is?
0
2007. november 12., hétfő 11:34
OFF már csak azért is.
Na most akkor mindenki irány alpár és szetdjük ízekre egymást!
0
2007. november 12., hétfő 10:57
Pontosan :) Csak minimális köszönet volt részemről :) Nem pedig gratuláció :) Nehogy aztán elbízza magát a kiadó :D
Na, ne offoljunk :)
0
2007. november 12., hétfő 10:54
"Így kell tövig benyalni egy kiadónál :D"     (11/11/2007 10:28:10 AM)Aki mást dorgál... :D
0
2007. november 12., hétfő 10:38
Jófejek vagytok! Köszönünk mindent már így előre is, látszik, hogy szívetek-lelketek minden porcikáját beleadtátok ebbe a kiadványba. Így bátran előrendeltem, mert úgy hiszem, nem érhet csalódás. Továbbra is jó munkát! Ugyan nem láttam ezen filmeket még, de köszönöm, hogy a Ti jóvoltotokból megismerhetem őket.
0
2007. november 12., hétfő 10:33
Igen, a kiadványon található valamennyi - összesen hat! - audiokommentár kap magyar feliratot. A feladat végére a fordítóink jobban fogják ismerni Park Chan-wookot, mint ő sajátmagát. :)
0
2007. november 12., hétfő 10:29

ááá nem hiszem el ezt én. nem-nem. Tuti április elseje van, csak megszakadt a tér-idő kontinuum, és valamiért havazott tegnap.... mondjátok, hogy nem halucinálok és télleg elő lehet rendelni? :D
0
2007. november 12., hétfő 10:28
Az Oldboyon biztos volt/lesz, de elvileg minden lemez audiokommentárján lesz magyar felirat!
0
2007. november 12., hétfő 10:25
Nagyon remélem, max annyit csúszik a amegjelenés majd, hogy karácsonykor már nézhessem eme remek darabokat!
0
2007. november 12., hétfő 10:25
Számláló mikor kerül fel? Szerintem megjelenésig elfogy az ezer példány, elővételben.
0
2007. november 12., hétfő 10:24
Egy kérdés: az audiókommentárok minden filmhez kapnak magyar feliratot? Ha igen, akkor ez nem hogy az év kiadványa, de erősen pályázik a minden idők legjobb magyar dvd-kiadása címre is! :)
0
2007. november 12., hétfő 9:52

óóó jól indul a hét! Oldboy.... képi világ? hangulat? Zene? HIBÁTLAN! HI-BÁT-LAN!!!!
0
2007. november 12., hétfő 9:51
Igen, igen, igen. Rendelve. :)
0
2007. november 12., hétfő 9:23
min-sik coi vagy kang-ho song? ez itt a kérdés.
az egyik oldalon az oldboy, a lady venegance, a failan és a shiri.

a másik oldalon a jsa, a mr. vengeance, a president s barber, a ymca baseball team, a the host és a memories of murder.

azt hiszem, még mindig az utóbbi a kedvenc ázsiai színészem. :)
0
2007. november 12., hétfő 9:13
Berendelve. :)

Az Oldboy trailerét még 2004 végén láttam, a történet érdekesnek tűnt, de azért gondolkodtam rajta, hogy megnézzem-e moziban. Végül haverommal úgy döntöttünk, hogy megnézzük ezt a koreai filmet, aztán lesz ami lesz. Művész mozi és popcorn-kóla, mint később kiderült ennek a kombónak a második fele teljesen felesleges volt, mert ez nem az az evős-ivós film. A vége totális katarzis, a 2 órás hazaút csendjét néha 1-2 "ezt nem hiszem el" vagy "ilyen nincs" szakította meg, olyat láttam, mint eddig még soha. Még az elkövetkező 2-3 hétben is naponta többször előkerült a nem mindennapi mozi, haverral egyszerűen nem tértünk magunkhoz a film zsenialitásától. Ezt követően szépen utánanéztem a Sympathy for Mr Vengeance-nek és Park többi filmjének, a Sympathy for Lady Vengeance óta pedig valós időben követem filmográfiáját. Park Chan-wook elég hamar a kedvenc rendezőmmé nőtte ki magát, Bosszú-trilógiája pedig a valaha készült legjobb variáció egy témára.

A Sympathy for Mr Vengeance vizuális megoldásaiban bravúros, ahogyan a bosszú körbejár, az pedig egyenesen zseniális. Nem marad olyan cselekedet, amit ne torolna meg valaki, a jószívű süketnéma sráctól kezdve az ártatlan családapán keresztül mindenki a bosszú elkövetője és egyben szenvedő alanya. A képivilág közel sem olyan stílusos (egyszerű és mindenféle CGI-t nélkülöző), mint Park későbbi filmjeiben, de a végletekig letisztult operatőri munka és a filmzene helyetti hanghatások alkalmazása egy rendkívül nyomasztó hangulatot eredményez, tökéletes nyitófilmje a trilógiának. 9/10

Oldboy. A FILM. Az új évezred legnagyszerűbb alkotása. Az új évezred legjobb színészi alakítása (Choi Min-sik). Az egyik legszebb score, ami valaha napvilágot látott. Sok ilyen és ehhez hasonló mondatot tudnék még írni, de teljesen felesleges, a film magáért beszél. Park megalkotta főművét, aminek alapjait egy manga szolgáltatta, de az alapanyagot rendesen átgyúrva varázsolta a vászonra a valaha készült legjobb bosszútörténetet. Az Oldboy több egy szimpla vendetta movienál, Park legnagyobb inspiráció mind visszaköszönnek az alkotásban, Kafka, Hitchcock és még sokan mások jelen vannak a filmben. Brutális, filozofikus, elgondolkodtató, csavaros, katartikus, humoros, stílusos, egy rendkívül összetett és nehezen feldolgozható élmény. 10+/10

A Sympathy for Lady Vengeance teljesen más utakat jár, mint a trilógia első két része. Lee Geum-ja története sem nélkülözi az erőszakos jeleneteket, de a főhősnő a bosszú felé vezető út mellett egyszerre indul el a megváltás ösvényén is. Nincsenek hatalmas csavarok, idézhető dialógusok, a képek mesélnek, méghozzá nem is akárhogyan. Park vizualitása lenyűgöző, a film minden képkockája apró részletességgel kidolgozott és végletekig stilizált (ami sokak szemében visszatetszést kelt, pedig ebben az esetben nagyszerűen működik). Jo Yeong-wook score-ja ismét mesés, együtt él a történettel. A Lady Vengeance hatalmas stílusbravúr és mint ilyen egy cseppet sem lóg ki a trilógiából. A Mr Vengeance nyers erőszaka, az Oldboy felkavaró és megbotránkoztató végkimenetele mellé tökéletesen illeszkedik a Lady Vengeance már-már lírai és felemelő bosszúja. És az befejezéssel az út végén egy aprócska fény is feltűnik, Park a nézőt is feloldozza a nem mindennapi utazás után. 10/10

Biztos vagyok benne, hogy a Mr Vengeance is jobban tetszene, csak az a legnagyobb baj, hogy az Oldboy-t láttam először, attól meg ugye nem lehet jobb. De hamarosan újranézem, mert a trilógiából ezt láttam a legkevesebbszer és egyedül ezt nem sikerült még moziban megtekinteni (és nagyon úgy néz ki, hogy ez sajnos változatlan marad). A Lady Vengeance igazi zsenialitása pedig több nézés után tűnik fel, sokkal több van benne, mint elsőre látszik, érdemes többször nekifutni, bár ez igaz a trilógia mindhárom filmjére.


Park Chan-wook többi alkotásáról röviden:

Első rövidfilmje a Simpan még részben fekete-fehér, de már itt érződik, hogy ez az ember tud valamit. A történet egy hullaházban játszódik, ahol az érintett felek arról vitatkoznak, hogy ki is az elhunyt hozzátartozója. Kamaradráma egy jó adag fekete-humorral nyakonöntve, szép kezdés egy filmes pályafutáshoz. 10/10

Park Chan-wook első nagyjátékfilmje (Joint Security Area) Észak- és Dél-Korea ellentétét mutatja be 4 katona (2 északi és 2 déli) szemszögéből a barátságon keresztül. Egyedülálló módon a két tábor katonái között nem tesz különbséget, az egységes Korea eszméje kerül a vászonra. Politikai-thriller és dráma nagyszerű elegye, az egyik legjobb háborúellenes film. Itt még csak nyomokban fedezhető fel a Park-ra olyannyira jellemző stílusos képi világ, most csak apróbb dolgokkal kápráztat el (ennek ellenére nem kevésbé zseniális), a filmet maximálisan alárendelte a történetnek és a kőkemény mondanivalónak. Lee Yeong-ae, Lee Byung-hun és Song Kang-ho szokás szerint jól játszanak, kevésbé híres társaik is nagyszerű munkát végeztek. 10/10

Közreműködött még az If You Were Me-ben egy N.E.P.A.L. (Never Ending Peace And Love) című rövidfilmmel, ahol egy ártatlanul meghurcolt asszony történetét meséli el dokumentumfilmes formában. Nagyon jó kisfilm, de itt van egy tőle jobb is. 9/10

A Three Extremes egy remek horror-antológia, ahol minden rendező kitesz magáért. Bár itt Takashi Miike és Fruit Chan részei is iszonyat erősek (a Dumplings 1,5 órás változata nem mindennapi élmény), de a pálmát mégis Park viszi a saját bosszútörténetével. A The Cut olyasmi, mint a Saw, de mégis jóval több annál. 10/10

Az I m a Cyborg, but that s OK szintén nem egy könnyű darab, a legtöbb erőfeszítést a nézőtől Park ezen filmje kívánja meg. Már megnéztem háromszor, de még mindig fedezek fel benne új dolgokat. Ez egy olyan alkotás, amit különböző időpontokban megtekintve teljesen másképpen lehet értelmezni. Mondjuk ki másnak jutna eszébe egy olyan romantikus-vígjátékot megrendezni, ami elmegyógyintézetben játszódik és nem mellékesen a létezés értelmét feszegeti? Nagyon sokan (köztük én is) kíváncsiak voltak, hogy Park Chan-wook vajon mivel rukkol elő a Bosszú-trilógia után, a legtöbbeket meglepte a válasz. Én is csalódtam benne, de pozitív értelemben. Park bebízonyítta, hogy milyen remek rendező, aki mindig képes megújulni és nem hódol be az aktuális trendeknek. Az I m a Cyborg, but that s OK merőben eltér eddigi munkáitól és teljesen más oldalát mutatja meg. 9/10

Következő filmje pedig egy vámpíros horror lesz Song Kang-ho-val, a jelek szerint 2009-ben. Már alig várom.
0
2007. november 12., hétfő 9:07
Kedves DarkVenom!
Sokáig töprengtünk azon, hogy kedvezzünk azoknak a vásárlóknak, akik korábban már beszerezték az Oldboy-t. Tudjuk, hogy a Bosszú-trilógia iránti érdeklődés elsősorban a Cannes-i nyertes filmnek köszönhető, így a legtöbb vásárlónak már ott pihen a polcán az Oldboy.
Felmerült annak lehetősége, hogy kétféle díszdobozt készítünk: az egyikben csak négy korong lett volna, de ezt a lehetőséget el kellett vetnünk. Mivel korlátozott számú megjelenésről van szó, ezért nem játszhattunk azzal, hogy vajh hány dobozba tegyünk és ne tegyünk Oldboy-t, ugyanakkor a kétféle csomagolás megnövelte volna a logisztikai költségeket, és mivel a már megjelent filmet is újra le kellett gyártatnunk (új szitázással, logóval), így ez nem jelentett volna minuszt a másik oldalon, magyarán a dobozt Oldboy-jal és/vagy nélküle is körülbelül ilyen áron tudtuk volna szállítani.
Ezért arra gondoltunk, hogy eddig nem megjelent extrával, egy három és fél órás werkfilmmel vértezzük fel a kiadványt, hogy a filmet már gyüjteményükben tudók se érezzék magukat becsapva és ők is új dolgokat tudhassanak meg kedvenc bosszúállójukról. :)
0
2007. november 12., hétfő 8:38

Már csak egy hónap, hogy láthassam, ezeket a filmeket... előzetesbe nem tűnik rossznak, sőt, elég meggyőző trailereket láttam belőle :D
0
2007. november 12., hétfő 8:22
ehhh..már be is rendelve!
0
2007. november 12., hétfő 3:55
Dehogy. Ugyanis az Oldboy első kiadásán roppant érdekes, tartalmas extrák vannak. Nagyon korrekt kiadvány, megéri a pénzét. Aki ezt a dobozt megveszi, annak nyilván tetszett az Oldboy és kíváncsi az új extrára is. Jelen esetben pedig egy olyan extrát(eszméletlenül jó ez a 210 perces werk) kapsz a film mellé, ami miatt simán megérné megvenni újra az Oldboyt úgy is, ha a másik két film nem lenne mellette. De ott vannak, ráadásul 2 kiváló filmről van szó, tömve feliratos extrákkal, gyönyörű díszdobozban, ajándék kártyával. Mindez pedig csak 9000Ft-ért.
Hol itt a cumi?
0
2007. november 12., hétfő 2:45

Aki pedig anno megvette az Oldboyt, most cumizhat?
0
2007. november 12., hétfő 0:17
Én a vox-ban olvastam az Oldboy-ról, neten megnéztem az előzetesét, ami nagyon tetszett. Sajnos moziban nem volt alkalmam megnézni (a mai napig bánom), divx-es formában láttam először. Az Odeonos kiadást a megjelenés hetében be is zsebeltem. Az OST valóban fantasztikus.A Lady Vengeance-t a Titanic Filmfesztivál keretében láttam az Urániában. Lenyűgözött.Legutolsóként a Mr. Vengeance-t volt alkalmam megtekinteni jobbhíján sajnos szintén csak divx minőségben. Nekem ez a rész tetszett a legkevésbé, talán a kevesebb zene és ötletes képi megoldás miatt.Az Oldboy a tökély, a Lady V. nagyon kicsivel lemaradva követi.Ha számszerűsíteni kéne: Oldboy 10/10,   Lady V. 10/9,5,   Mr. V. 10/8,5
0