Én azért javítanék, mivel a Yul Brynner film címe helyesen A Napkirály, mivel XIV. Lajos-ról és annak uralkodásáról szól a film.
És ha már Tony Richardson, akkor nem kéne megfeledkezni a The Hotel New Hampshire című, 1984-es filmjéről sem.
Valamint Louis Malle-tól az 1978-as Pretty Baby-ről sem.
Ha már Cannon filmek, én is örülnék Charles Bronson, Sho Kosugi, Chuck Norris, Michael Dudikoff kiadatlan filmjeinek, a Break-filmeknek(Beat Street, Breakin 1-2), Stallone Over the Top című remekének, Koncsalovszkij Runaway Train című művének, a Sylvia Kristel-féle Lady Chatterley szeretőjé-nek, John Frankenheimer 1989-es Dead Bang-jének.
Jöhetne Tinto Brass hírhedt Caligulája is(vágatlanul), vagy az 1983-as Sahara Brooke Shields-el, Patrick Swayze és Rob Lowe 1986-os Youngblood című filmje, valamint utóbbitól még az 1983-as Class című mozi, Andrew McCarthy és Jacqueline Bissett főszereplésével.
Jöhetne John Schleschinger 1984-es The Falcon and the Snowman című filmje, Harold Becker Taps című alkotása, George Romero 1982-es Creepshow és az 1993-as The Dark Half című Stephen King horrorjai.
De ha már minőségi horrorok:Tobe Hooper, Steve Miner, Mick Garris több hiányzó alkotása, Brian de Palma "szentháromsága"a The Fury(1978), a Dressed to Kill(1980), valamint a Blow Out(1981)című mesterhármasa, John Milius-tól a hírhedt Red Dawn(1984), James Glickenhaus-tól az 1982-es The Soldier, James Stewart két westernfilmjéről nem is beszélve, melyek a Firecreek(1967)és a Bandoleroo!(1968)címeket viselik(mindkettőt John Ford keresztfia, Andrew V. McLaglen rendezte egyébként).
Ha már Dustin Hoffman, nem mehetünk el szó nélkül a hírhedt Straw Dogs(Szalmakutyák)mellett sem, hiszen a Vad banda mellett ez Sam Peckinpah leghíresebb filmje.
Fájó hiányosság még az eredeti Thomas Crown-ügy(1968)is, Steve McQueen és Faye Dunaway főszereplésével, Audrey Hepburn klasszikusairól nem is beszélve(Álom luxuskivitelben, Hogyan kell egymilliót lopni, Várj, amíg sötét lesz).
Gary Cooper-től jobb választás lett volna az 1959-es Hanging Tree(Az Akasztófa), míg Bronson-tól inkább a Telefon című,1978-ban Don Siegel rendezte hidegháborús thriller kerülhetett volna be.
Apropó, hidegháború:Arthur Penn remek hidegháborús thrillert rendezett 1985-ben Target(Célpont)címen, amit szintén nem ártana felvenni a listára.
Nos, így hirtelen ennyi.