Keresés

Képregények

2022. március 31., csütörtök 14:52
Hát igen. Többszöri nekifutásra sikerült.
Újvidéki (75-83) 25 szám akkor az majdnem teljes volt.
Egmont (1989) 9 szám
Egmont (2000) 2 szám
Egmont (2010) 15 szám
Ezt folytatta illetve újra nyomta a Móra és lassan teljes a sor.
0
2022. március 30., szerda 23:42
TrueBB írta:
Asterixből egy maradt hátra.
Meg két új, de az már más tészta.
40+ barátaim, hittük volna újvidéki Asterix és Alfa junior olvasó korunkban🤔🙂


Az újvidéki kiadványokat csak távolról csodáltam, az Alfát viszont gyűjtöttem. A mostani szériából csak a régieket vettem meg, már a Piktek sem érdekelt.
1
2022. március 30., szerda 20:30
Asterixből egy maradt hátra.
Meg két új, de az már más tészta.
40+ barátaim, hittük volna újvidéki Asterix és Alfa junior olvasó korunkban🤔🙂
1
2021. március 9., kedd 1:40
Kijött az Asterix 31 és a Lucky Luke 41
Az Asterixből így már csak három van hátra, vagyis négy, ha a legújabbat belevesszük. Sose hittem, hogy ilyen közel kerülünk a célhoz.
Lucky Luke-ból (Talpraesett Tom, Willám Will, Villám Vili) még jócskán van.
1
2020. október 16., péntek 16:15
Bocs, ezt már leírtam egyszer itt, nem is olyan régen.:) Mármint a gyűjteményre vonatkozó részt.
0
2020. október 16., péntek 16:11
Szomorú. Részben akkor ezért tart ott a kiadvány ahol tart... Sokéves gyűjtőmunka eredményeként sikerült összeszednem hiánytalanul az 1957-től 1996-ig tartó évfolyamokat. Telis-tele színvonalas magyar alkotók képregényeivel: Zórád Ernő, Korcsmáros Pál, Sebők Imre, Fazekas Attila, stb...

Az újság fénykorában /70-es, 80-as évek/ kiadásonként 3 képregényt is közöltek folytatásban. Kimondani is öröm a mai ínséges időkben.
0
2020. október 16., péntek 12:46
A Füles alkotógárdájából való kiszállás oka az lehet, hogy egyrészt nagyon levitték a képregényoldalakért fizetett tiszteletdíjat, másrészt a kevesebb pénzért még azt is elvárják, hogy a képregény színes legyen.
0
2020. október 16., péntek 7:40
Valószínű...egy időben sokat beszélgettünk, vagy inkább leveleztünk arról, hogy a kiadványai sehol máshol nem érhetőek el, csak nála. Esetleg 1-2 online képregény üzletben, vagy a Kiss Feri segítségével alternatív forrásokból...:) Emlékszel biztosan te is, hogy annak idején a Csillagok háborúja füzet százezres nagyságrendű példányszámban jelenhetett meg, és minden újságos bódéban meg lehetett vásárolni úgy 8-10 forontért. Sajnáltam, hogy annak idején kiszállt a Füles alkotógárdájából, aminek azóta sem tudom, hogy mi lehetett az oka.
0
2020. október 15., csütörtök 21:03
Hallod, rám sem emlékszik, mikor felhívom. Mindig körbeírom magam, hogy az alapján beugorjak neki. :)
De hát nyilván nem csak mi ketten keressük őt vásárlási célzattal.
most posts by TM
0
2020. október 14., szerda 16:06
Na baszki, nem kicsit irígyellek...:) Ha legközelebb mész hozzá, megyek veled vásárolni!!! Ha megemlíted neki, hogy csomagoljon cuccot a környei srácnak is - aki elvileg törzsvásárlója - akkor biztosan emlékezni fog rám.
0
2020. október 13., kedd 0:16
Szívesen! :)

Ma voltam Attiláéknál az életmű-sorozat (F.A. összes képregénye) 4. darabjáért, a "Vitorlát bonts"-kötetért. Hoztam el Drága Elzát meg Botondokat is. Ismét jót beszélgettünk. Nagyon kedves a felesége is, jól kiegészítik egymást. Szeretem a társaságukat. :)
Az 5. a sorban a Nemere-gyűjtemény lesz jövő tavasszal.
most posts by TM
0
2020. június 9., kedd 17:10
Fazekas Attila infók:
kepregenydb.hu/keszitok/fazekas-attila-36/?pageID=2&lang=hu

Képregényes adatbázis, Kiss Feri munkája:
mkte.hu
0
2020. június 9., kedd 17:00
Sajnos a Csillagok háborúja albumnál meg volt engedve, hogy többet is lehessen venni, ami így teret nyitott a hiénák előtt. A Lurdy-házban volt anno a bemutatója a képregénynek a Star Wars  Klub gondozásában, eléggé szigorú példányszám limittel (500 db), ennyit engedélyeztek a jogtulajdonosok. Már akkor tudni lehetett, hogy lesznek nyerészkedők, akik nem a vidéki barátnak, vagy rokonnak szereznek be plusz példányt, hanem nyerészkedni. Sajna utánnyomás jelen állás szerint nem várható. De figyeld a fb-on a Fazekas Attila képregényeivel foglalkozó csoportot, ott mindig vannak friss infók megjelenésekről.
0
2020. június 9., kedd 11:52
Megtaláltam, a Fekete-Fehér képregénymúzeum Rajzolt Mozi című kiadványában vannak. Mármint a két Linda-képregény és az Ómen is.
0
2020. június 9., kedd 11:50
0
2020. június 9., kedd 11:50
0
2020. június 9., kedd 11:49
0
2020. június 9., kedd 11:13
TM, Cyrax, köszönöm a linket.

Fedeztem fel néhány címet, amik hiányoznak a gyűjteményemből. "Fantasztikus kalandok", "Drága Elza", "A Sirius csapdája"...ezekre rávetem magam.:) Viszont a keményfedeles Csillagok háborúja gyűjteményről lemondtam már. Vaterán néha felbukkan 1-1db az eredeti ár 8-10-szereséért, ami anyagi problémák miatt hirtelen eladó lett. Erről ennyit...:(
0
2020. június 9., kedd 2:36
A két Linda képregény a Radar Magazin 1985-ös 1. és 2. számában jelent meg. 2009-ben a Fekete-Fehér Képregénymúzeum című kiadványban szerepelt mindkettő újraközlésben.
0
2020. június 8., hétfő 22:53
https://kepregenydb.hu/kepregenyek/fazekas-attila-osszes-kepregenye-3244/
most posts by TM
0
2020. június 8., hétfő 19:53
Igen, a Szexik nekem is megvannak. Valamint anno a Spéci erotikus magazinban is jelentek meg folytatásokban erotikus képregények, pl a Három testőr átirata :-)
Volt egy Csillagok háborúja album és egy Fantasztikus Kalandok album is, a viszonylag friss Drága Elza is
ld https://kepregenymarket.hu/spl/333590/Fazekas-Attila-kepregenyei

0
2020. június 8., hétfő 19:24
Azt hiszem, Linda képregényem van nekem is eredetiben, csak most meg nem mondom melyik kiadványban jelent meg. ha megtalálom, teszek fel fotót. Plusz megvan a 2 kiadást megélt "Szexi" magazin is. A címet maximálisan igazoló tartalommal.:)

Az életműve feldolgozásának első köteteként jelent meg a Perseus kapitány kalandjai. Folytatódott már a sorozat? Tudsz mondani valamit az új megjelent kötetetkről?
0
2020. június 8., hétfő 14:35
Nálam is Attila a kedvenc, kisebb-nagyobb rendszerességgel találkozunk is különböző rendezvényeken, vagy csak ha elugrom hozzá az aktuális újdonságért. Az életművének kb 90%-a megvan ilyen-olyan formában (leginkább eredeti oldalakon), a nehezebben hozzáférhető ritkaságok esetében (Linda képregények, régi Népszavás csíkok) vannak fénymásolatok is, valamint digitálisan is el van a túlnyomó része mentve.
A stílusa nagyon egyedi és utánozhatatlan, ahogy írtad a rendkívül realisztikus képkockák, a képkockák gyakori dinamikus kezelése, határok elmosódása mind mind olyan elemek, amikért anno megszerettem a munkáit.
Mostanában elkezdődött az életművének feldolgozása albumos kiadásban, amit pillanatok alatt szétkapkodnak a rajongók.
0
2020. június 2., kedd 12:14
Gyűjteményem egy része Fazekas Attila képregényeiből:
0
2020. június 2., kedd 12:13
0