de sok bajtok van. egyszer az a gond, hogy eredeti címet használok, máskor meg az, hogy angol címet. magyart nem fogok, abban biztos lehetsz.
0
2005. március 21., hétfő 19:37
151
Jamamura, te miért használod mindennek az angol címét? Az oké lenne, hogy eredeti cím, de ennek így nem sok értelme van sztem.
0
2005. március 21., hétfő 19:36
1550
Na jó akkor én is írok Top10-et (most kedvem lett hozzá) a szerintem legjobb filmekből:
01. The Year of Living Dangerously - 1982 (Peter Weir) 02. Inherit the Wind - 1960 (Stenley Krammer) 03. Des gens sans importance - 1955 (Henri Verneuil) 04. Il sorpasso - 1962 (Dino Risi) 05. Jeder für sich und Gott gegen alle - 1974 (Werner Herzog) 06. The Third Man - 1949 (Carol Reed) 07. Julius Caesar - 1953 (Joseph L. Mankiewicz) 08. JFK - 1991 (Oliver Stone) 09. Hana-Bi - 1997 (Takeshi Kitano) 10. Paths of Glory - 1957 (Stanley Kubrick)
+ még vagy 1000 film:)
Remélem azért annyira nem lett gáz Top 10
0
2005. március 21., hétfő 19:32
17243
hmm, a 1o legjobb dvd? abc-sorrendben:
1. a nightmare on elm street collection (8 dvd, new line) 2. alfred hitchcock collection vol. 1-2. (14 dvd, universal) 3. alien quadrology (9 dvd, fox) 4. director s label trilogy (3 dvd, palm) 5. fight club (2 dvd, fox) 6. lord of the rings extended trilogy (12 dvd, warner) 7. monty python and the holy grail (2 dvd, columbia) 8. texas chainsaw massacre (2 dvd, universal) 9. three colors trilogy (3 dvd, miramax) 1o. x-men (1 dvd, r1, fox)
0
2005. március 21., hétfő 19:21
17243
minden idők 1o legjobb filmje. szerintem.
assault on precinct 13 [USA, 1976, john carpenter] duel [USA, 1971, steven spielberg] grave of the fireflies [J, 1988, takahata isao] lord of the rings: return of the king [NZ, 2003, peter jackson] miller s crossing [USA, 1990, ethan & joel coen] night on earth [USA-FR-IT-J, 1991, jim jarmush] once upon a time in the west [IT, 1968, sergio leone] once were warriors [NZ, 1994, lee tamahori] ring [J, 1998, nakata hideo] usual suspects, the [USA, 1995, bryan singer]
0
2005. március 21., hétfő 17:06
1341
Nagyon szépek.Az Akira fémdobozost mennyiért adod?:)
0
2005. március 21., hétfő 16:44
4201
TOP 10 = TOP 5+1
0
2005. március 21., hétfő 16:43
4201
Az én listámat nem nehéz kitalálni:
Top 10 DVD kiadvány (nem film!) a gyűjteményben:
1. AKIRA fémdoboz 2. Cowboy Bebop díszdoboz 3. Ghost in the Shell Innocence Staff Box 4. Metropolis (dedikált) 5. Chihiro szellemországban ausztrál limitált kiadás +1. A gyűrűk ura bővített trilógia díszdoboz (amerikai DTS kiadás)
0
2005. március 21., hétfő 14:52
7151
Nem untam meg, nem gondolkozom túl sokat, csak dolgozom közben, mert igen sürgős munkám van, amivel eléggé el vagyok maradva.
Egyetlen kedvencet meg aztán tényleg nem tudnék kinevezni. Mondhatnám például a NAGYÍTÁS-t, na de miért nem inkább az AMARCORD vagy az 1001 ÉJSZAKA, netán az ELÁTKOZOTTAK, vagy a SUTTOGÁSOK ÉS SIKOLYOK? S különben is: az én szememben az ALIEN-filmek, az INDY-trilógia vagy A SAKÁL NAPJA, vagy Lester A HÁROM TESTŐR filmjei se érnek kevesebbet, csak másféle igényeimet elégítik ki. De már ezekkel is nagyon megszelektáltam a kedvenceket.
0
2005. március 21., hétfő 14:29
21
Field, meguntad a témát vagy csak soká gondolkozol? Nekem sajnos most dolgozni kell mennem. Azért bárki írjon, aki belekapcsolódna a "mondd meg a kedvenc film(j)e(i)det és megmondom, ki vagy" játékba. Az enyém egyébként a The Royal Tenenbaums - lehet találgatni... ;))
0
2005. március 21., hétfő 14:10
21
És ha csak ötöt lehetne mondanod? vagy csak egyet, a leg-leg-legkedvesebbet?
0
2005. március 21., hétfő 14:09
21
Egyetértek.
0
2005. március 21., hétfő 14:07
2178
Az hogy beírjuk ide a különlegeses dvd-ket, az még ok, de az is csak egy pár embernek jó. Gondolom, a többség csak itthonról vásárol. Nekik max. a nyáluk csoroghat. Viszont, az ilyen Már már megint annyi dvd-t hozott a postás, hogy a 80 literes postaládám is megtelt! Sőt, a maradékot a szomszédéba rakta beszólásoknak nincs értelme. Ez már bunkóság...
0
2005. március 21., hétfő 14:00
7151
Lehet benne valami, bár az én ízlésem annyira pluralista, hogy nem tudnék 10 vagy 20 kedvencet megnevezni úgy, hogy minden kedvelt irányzat, rendező és színész képviselve legyen.
0
2005. március 21., hétfő 13:35
21
Igaz, de szerintem elég valakinek a kedvenc 10, max 20 kedvenc filmjét ismerni, és már alkothatsz róla véleményt. ahhoz már sokat nem ad hozzá a többi négyszáz film sem, amit esetleg szintén kedvel. Vagy?
0
2005. március 21., hétfő 13:31
7151
Hűha! Lehet, hogy mi már máshonnan ismerjük egymást?
Egyébként komolyan gondoltam, hogy szerintem ezek a gyűjtemények sokat elárulnak a tulajdonosok filmes érdeklődéséről. Persze abban Dercetonak igaza van, hogy nyilván az itthon nem beszerezhető ritkaságok hozzák igazán lázba a komoly gyűjtőket.
0
2005. március 21., hétfő 13:27
21
Field, szerintem nekem a Top Tenemből is megmondhatnád, ki vagyok, ha elég merész vagy... ;)
0
2005. március 21., hétfő 13:26
21
Ó, kösz a választ, srácok. Nagy kő esett le a szívemről, mégse tévedtem el... :)) Amúgy Derceto, nagyon egyetértek, szerintem is a csemegéket kellene csak listázni. Vagy, figyu! Kinek van kedve leírni a Top Ten kiadványait? Vagy ez idejétmúlt ötlet?
0
2005. március 21., hétfő 13:24
7151
Mutasd meg (írd le) a gyűjteményed, megmondom, ki vagy... :)
0
2005. március 21., hétfő 13:14
4201
Én mondjuk sok értelmét nem látom többszázas listák beírásának, különösen akkor, ha az emlékeztet bármelyik magyar sarki videotéka kínálatára, de a különleges (általában külföldi) csemegék, ritkaságok esetleg felkelthetik mások érdeklődését, rá lehet kérdezni honnan van, stb...
És persze vakítunk is :)
Én is fogok hamarosan, ha megjön a 20-as DVD pakkom USA-ból ;]
0
2005. március 21., hétfő 13:07
7151
Szerintem bemutatkozunk, vakítunk és csereberélünk... :))
0
2005. március 21., hétfő 12:52
2178
A célja? Itt lehet dicsekedni (ne adj isten nagyképűsködni). :]
0
2005. március 21., hétfő 12:49
21
Sziasztok! Kimerítő listákat olvasni itt, de tul.képpen mi az egésznek a célja és értelme? Lehet csereberélni, vagy csak vakítunk, vagy ez egyfajta bemutatkozás?
0
2005. március 21., hétfő 9:56
557
Szia NiCE küldtem neked egy mail-t,remélem jó cimre?:)),de ha mégse neked ment volna ,akko kérlek jelenitsd meg lécci a cimedet,köcci.
0
2005. március 21., hétfő 8:52
235
Gyűjteményem újabb darabja, egyik gyerekkori kedvencem: