Keresés

Logan (2 BD - Színes + Fekete-fehér) - limitált, digibook változat (BLU-RAY)

2017. július 11., kedd 0:10
Az alsó lemez (a Noir változat) a képen is látható középső körrel.
A felette található lemez pedig alul és felül/oldalt található ki fülekkel.
Ami 2 óránál található azt lehet benyomni/elhúzni és úgy lehet kipiszkálni a lemezt. :)

Annyira nem vészes.
SuperHeRo
0
2017. július 11., kedd 0:09
Én úgy látom, a színes lemezt a három külső karom, a Noirt a jobb oldali karom és az alsó lemez közepe mögötti fedél tartja a helyén. A lemezek közepén nincs rögzítés. A jobb oldali karmoknál ott a "Push" felirat, így ott oldhatók a lemezek. Kérdés, mennyire rugalmas ehhez a tálca anyaga.

De úgy döntöttem, bizalmat szavazok neki.
Vicces gyerek vagy Sully, ezt díjazom. Téged nyírlak ki utolsónak.
0
2017. július 11., kedd 0:08
Ennek a kiadványnak a lemezei valóban a Nolan-féle Batman trilógiához hasonló rögzítést kaptak. Nekem azzal sem volt gondom, ahogy ezzel sem. Nagyon tetszik a digibook változat, szerintem szép, letisztult lett.

Amúgy - hogy a filmről is essen szó - megnéztem a Noir változatot. Az elején furcsa volt, de aztán "megszoktam". Talán tényleg jobban illik a film hangulatához. Esetleg 1x-2x éreztem, hogy hiányoznak a színek.

Annyira viszont nem figyeltem, hogy a korábban említett módosítást(?) észrevegyem. Erről lehetne többet is tudni?
0
2017. július 10., hétfő 23:52
Ebbol tok egyszeru ki venni. Nem tudom mi volt ezen olyan nehez. Alul rafekszik, 10 es 2 oranal meg ki lehet szepen venni. Semmi extra.
0
2017. július 10., hétfő 23:43
Lemez alatt hogy néz ki? Mivel rögzül a lemez?
0
2017. július 10., hétfő 23:09
Ilyen a lemeztálca

SuperHeRo
0
2017. július 10., hétfő 22:33
Értem. Na ezt szépen elmondtam. Már kapisgálom vlmicskét.
0
2017. július 10., hétfő 22:22
Ja, a fotózást nem rád értettem, csak próbáltam érzékeltetni, hogy ki az aki még nem profi, de már találkozhat hobbiszinten ezzel a dologgal. Mert nehéz lehozni laikus szintre.
Inkább fun fact jelleggel írtam, mint kioktatásképp. Baráti körben sem értették létjogosultságát a Noir verziónak, ott már futottam ezzel egy kört.
Amúgy grafikus vagyok és nyomdai anyagokkal napi szinten fogalakozom, ha ez elég :)
0
2017. július 10., hétfő 20:55
Szerintem annyira nem vészes.
Igaz nekem kicsit fura volt elsőre kiszedni.
Nah meg ugye az ember nem szedi naponta ki meg be a lemezt, azt a pár alkalom meg kibírható.

Én is sajnálom, hogy nincs hozzá slipcase, de amúgy jól néz ki anélkül is
SuperHeRo
0
2017. július 10., hétfő 20:50
Nem tudom, nekem nincs meg a kiadvány.
0
2017. július 10., hétfő 20:26
Az azért gáz, hogy a slipet lespórolták róla, pláne annak fényében, hogy minden termékfotón rajta van az is.
Vicces gyerek vagy Sully, ezt díjazom. Téged nyírlak ki utolsónak.
0
2017. július 10., hétfő 20:23
Köszi. Olyasminek tűnik, mint a Sötét lovag trilógia tálcái. Annál nem függőlegesen kell kiemelni a lemezt, hanem előbb elcsúsztatni a nyitott oldal felé. Ez nem így működik?
Vicces gyerek vagy Sully, ezt díjazom. Téged nyírlak ki utolsónak.
0
2017. július 10., hétfő 20:14
https://m.facebook.com/pg/ACINEMANIAS/photos/?tab=album&album_id=873650142720826

Görgess le a legaljára ott van a film.
0
2017. július 10., hétfő 19:36
Engem is érdekelne a kiadvány, a Kong BD-vel rendelném.
0
2017. július 10., hétfő 19:33
Nem állítottam, hogy értek a fotózáshoz.

Megkérünk egy erre járó nyomdászt, döntse el, kinek van igaza. :)
0
2017. július 10., hétfő 18:27
Senki nem tud fényképet betenni erről a kiadványról?
Vicces gyerek vagy Sully, ezt díjazom. Téged nyírlak ki utolsónak.
0
2017. július 10., hétfő 17:16
Ezen a hozzászóláson már az első feltűnéskor is elképedtem. (Lehet, hogy nem tőled jött.) Ha csak ennyi lenne...

Nehéz belemenni ebbe a témába szakmázás nélkül, de megpróbálom érthetően. Egy színes képnek nagyjából annyi FF verziója van, ahány szín van rajta. Attól függ, hogy a FF konverzió melyik színt veszi alapnak azaz fehérnek. Tehát ha mondjuk a kék csatorna az alap, akkor az a fehér, így pl az ég világos lesz (vagy közel a fehérhez), és mondjuk az arcok szürkék. Ha a piros csatorna az alap, jellemzően a bőr színe lesz fehérebb (kiégettebb). Ez jó kontrasztosan tud kinézni, főleg a Logan esetében kicsit "karcosabb" hatású lehet, mert főleg narancsos színvilágú eredetiben. Az igazán mély noir-os fekete eléréséhez pedig még plusz játszani kell a fénygörbével, ami mindig más, attól függően melyik színcsatorna az alap... Namost ezekkel beállításonként kell elszórakozni. De az igazán igényes munkánál ezeket egy és ugyanazon képen belül is változtatják. Főleg az éjszakai jelenetek "színezése" a igazán nagy durvulás, hogy ne csak egy nagy fekete massza legyen fehér foltokkal. És akkor még a color gradingről még nem esett szó, amin egy film szintén átesik, de erre már könnyebb rákeresni.
Mindez persze nagyon konyhanyelven van és zanzásítva, de aki mondjuk a fotózáshoz hozzáértőnek mondja magát, annak elvileg illene tudni ezeket.
Tehát nagyon nem csak annyi, hogy leveszed a színt a tv-n...

Aztán ha mindezt továbbgondolod, bele lehet menni, hogy ha kezdettől fogva azzal a szándékkal forgatnak, hogy FF lesz a film, akkor lehet teljesen oda nem való színeket használni a forgatáson, hogy bizonyos dolgok hangsúlyosabb legyenek. Pl Raging Bull-ban állítólag csokoládé volt a vér, vagy Cate Blanchett rúzsa a Good Germanben is esélyes, hogy nem piros volt. (Hiszen, ha a piros az alapcsatorna, akkor a bőr klassz világos lesz, és a vér/rúzs ahhoz lesz hasonló, tehát nem látszik. Ezért az is simán lehet, hogy a kép egyik részén más az alapcsatorna, mint máshol, de ez akkor már megint a digitális utómunka része.)
0
2017. július 10., hétfő 1:26
Azt maga a rendező elmondja

https://twitter.com/mang0ld/status/858348771259801600
0
2017. július 10., hétfő 1:16
Mi a különbség?
0
2017. július 10., hétfő 1:10
Az azért nem ugyanaz.
0
2017. július 10., hétfő 1:08
Ha lehet állítani a színt a tévéjén, akkor nem.
0
2017. július 10., hétfő 0:28
A végén még a sima tokos lett a legjobb. Bár akinek kell a Noir, nehéz helyzetben van.
0
2017. július 9., vasárnap 23:26
Akkor rendben. Sztem ez sem olyan kafa kialakítás a lemezeknek.
0
2017. július 9., vasárnap 23:15
Bár a mostanihoz képest a zsebes is remek megoldás lett volna.
0
2017. július 9., vasárnap 23:14
Nincs slipcase, és nem ilyen a lemez tartó.
0