Keresés
DVD

Magyarország története 15. (43-46. rész)

Magyarország története
Rendezo: M. Nagy Richárd, Varga Zs. Csaba
Szereplo: Nagy György
990 Ft

Készlet: Nem beszerezhető

Várható szállítás: Bizonytalan

A KÁDÁRI KONSZOLIDÁCIÓ

Márciusban Újra Kezdjük? Ezzel a kérdéssel indul sorozatunknak az 1956-os forradalom leverése utáni idõszakot bemutató epizódja. A nagypolitika történései mellett a hétköznapok eseményeirõl, helyszíneirõl és tárgyairól is beszélgetünk: elmegyünk oda, ahol diákok ezrei csapolták le a Hanság mocsarait, – ma már tudjuk: kár volt… Elemezzük a legvidámabb barakk kifejezés tartalmát, és elmondjuk azt is, hogy mi volt az a C-film…

A „LÉTEZŐ SZOCIALIZMUS” CSŐDJE

Sorozatunk 44. részében jellegzetes történeteket emelünk ki a hetvenes-nyolcvanas évek Magyarországának eseményei közül. Ilyen például a Marx-téri felüljáró építésének legendája, vagy a Rubik-kocka világsikere – és gyártási-kereskedelmi kudarca… Felidézzük, hogyan, milyen körülmények között alakultak meg a rendszerváltó pártok, és elmegyünk az egykori vasfüggöny nyomvonalát kutatni oda, ahol a Páneurópai Piknik idején boldog keletnémetek rohantak át a szabadságba… Végül kiderítjük, hogy miért éppen október 23-án kiáltották ki a harmadik Magyar Köztársaságot?

A HARMADIK MAGYAR KÖZTÁRSASÁG

A Magyarország története-sorozat 45. adásában egyebek mellett felidézzük, hogy milyen körülmények között döntött az Országgyûlés a jelenlegi címerünk mellett; szó lesz a köztársasági elnök választása körüli vitákról, és arról, hogy hogyan valósult meg a szovjet csapatok évtizedek óta követelt kivonulása Magyarországról.

TÁRSADALMI VITÁK, VITÁZÓ TÁRSADALOM

A Harmadik Magyar Köztársaság elsõ válsághelyzetével: a taxisblokád eseményeinek felidézésével kezdõdik a Magyarország története címû sorozat utolsó adása. Szó lesz arról, hogy végeredményben kik mit nyertek a kárpótlással; egy félbehagyott milliárdos sportcsarnokban a meg nem valósult világkiállításról beszélgetünk, a rádió- és tévéelnökök kinevezése és leváltása kapcsán az úgynevezett médiaháború eseményeit elemezzük, és végül a Magyar Televízió 2006. szeptember 18-i megtámadásáról is szó lesz.