Hát, a szokásos interlaced SCART/RGB/S-video bementről a TV továbbra is egy jobbfajta 100hz-es készülékként működik, nyugodtan lehet használni normál interlaced lejátszóval. Nem kell azonnal beruházni egy progresszív lejátszóba.
A progresszív megjelenítésnek lehetnek persze hátulütői is. Mivel nem plazmáról vagy LCD-ről van szó, nem mindegy a képfrissítési frekvencia. PAL esetén ez csak 50hz ami bizony nagyon tud vibrálni (próbáld meg 50hz-re állíani a monitorodat), ezért komolyabb progresszív PAL készülékekben 75 vagy 100 hz-et alkalmaznak progresszív megjelenítés esetén (nem szabad elfelejteni, hogy sávszélesség alapból duplája az interlaced-nek). Nem tudom pontosan, hogy ennél a gépnél 50 vagy 75 van, ennek esetleg érdemes utánakérdezni. 50hz progresszív ugyanis jobban "vibrál" mint 50hz interlaced. A progresszív NTSC nyilván 60hz ami egy fokkal kellemesebb. Plazmánál és LCD-nél nincs ilyen gond, mert azok más technológiák.
A másik buktató maga a lejátszó, illetve annak deinterlacer tudása. Maga a DVD szabvány ugyanis - ha tetszik, ha nem - interlaced. Vagyis másodpercenként 50 félképet tartalmaz, amiből 50 teljes képet - progresszív jelet - kell generálni. Ehhez fel kell ismerni az összetartozó sorokat, azokat összerakni, ha ez nem megy, akkor a hiányzó sorokat kiszámolni, elsimítani a "recés" éleket, stb... Mindezt egy marha bonyolult algoritmus csinálja, aminek a fejtegetésébe most nem mennék bele. Mindenesetre ebből is vannak jobbak és rosszabbak, a két király jelenleg a Faroudja (DCDi) és a Silicon Image (PureProgressive). A rosszabb algoritmusok hajlamosak a "fésűsödésre", amikor páros és páratlan sorok láthatóan elcsúsznak egy képkockával, vagy a recés éleket nem simítják ki olyan szépen. Ez ijesztően hangzik, de a lemezek zömét nem érinti, amelyek általában mozifilmek. TV sorozatok, koncertek a problémásabbak, ezért is hajtanak pl. az anime rajongók szinte kizárólag Faroudja-s lejátszókra.
Alapvetően ennek a progresszív dolognak inkább a nagyobb megjelenítőkön van jelentősége, ahol az interlaced jel hibái elég feltűnőek, de kisebb méretben is igaz, hogy valamivel részletgazdagabb, élesebb, zajmentesebb, filmszerűbb képet ad.
Jó és olcsó progresszív lejátszót nehéz ajánlani, mivel eleve nincs túl sok belőlük az országban. A legtöbb gyártó saját deinterlacert, vagy újabban a Sigma Design chipjét használják (ezek a divx-es lejátszók), ezek tudása változó.