MAGYARORSZÁG A MÁSODIK VILÁGHÁBORÚBAN
Különös módon történt meg - a legenda szerint - Magyarország hadüzenete… Errõl is szó lesz a sorozat 37. részében; azután bemutatjuk magyar haderõ magyar gyártmányú fegyvereit; szó lesz Horthy István halálának a körülményeirõl, Karády Katalin és Jávor Pál emberségérõl, valamint megmutatjuk, hogy a Gestapo elõl menekülõ Kállay Miklós miniszterelnök hogyan jutott el a Sándor palotából Horthy rezidenciájára 1944. március 19-én…
MEGSZÁLLÁS, FELSZABADULÁS, MEGSZÁLLÁS…
Egy kicsorbult szélû 5 pengõs pénzdarab a sorozat 38. részének elsõ bemutatott tárgya: ez fogta fel a pisztolygolyót Bajcsy-Zsilinszky Endre mellényzsebében, amikor 1944. március 19-én szembeszállt a német megszállókkal… Szó lesz a magyar holokausztról, és a két, tisztázatlan körülmények között megölt szovjet parlamenterrõl – valamint a Steinmetz kapitány haláláról utólag, játékfilmszerûen leforgatott ál-híradófilmrõl… A háború utolsó napjainak helyszínei közül a Sziklakórházat, és a február 11-i kitörés útvonalát is bemutatjuk, valamint elzarándokolunk a kárpátaljai Szolyvára, - a magyar Golgotára, - ahol a szovjet lágerben ezerszámra fagytak meg a 13 és 60 év közötti, málenykij robotra elhurcolt magyar férfiak.
MAGYARORSZÁG SZOVJETIZÁLÁSA
A sorozat 39. epizódjában eloszlatjuk azt a legendát, amely szerint a Szabadság-szobor eredetileg Horthy István emlékmûvének készült volna. Szó lesz a Böske, a Manci és a Kossuth hídról; elmondjuk, hogy a Magyarországon zajlott le a világtörténelem legnagyobb inflációja; elmeséljük, hogy miért a 70-es számmal kezdõdik a budapesti trolibuszok számozása, és bemutatunk egy nemlétezõ orosz hõst: Guszev kapitányt, akirõl utcákat és iskolát is elneveztek Budapesten, - pedig csak kitalált regényalakról van szó…